Evropská olympiáda mládeže je připravena. Liberec se těší na 1500 sportovců

Jen tři země Starého kontinentu nebudou mít zastoupení na 10. Zimním evropském olympijském festivalu mládeže (EYOWF). Do Libereckého kraje nezavítají sportovci z Ázerbájdžánu, Malty a Portugalska. Nejvíce bude domácích závodníků, z celkových 1529 jich z České republiky bude 102.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autorka medailí pro libereckou olympiádu mládeže Barbora Hrubá | Foto: EYOWF

Evropská olympiáda mládeže se uskuteční od 12. do 19. února v Liberci, Jablonci a Kořenově-Rejdicích. Všech sedm areálů je přichystáno, stejně jako olympijská vesnice v Harcově, ve které budou ubytováni všichni účastníci.

"To nebývalo v historii festivalů zvykem a zástupci národních olympijských výborů to vnímají pozitivně. Velice dobře hodnotí také snadnou dostupnost jednotlivých míst," říká výkonná ředitelka organizačního výboru Kateřina Nyčová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Kumpošt o možných problémech se sněhem

Pořadatelé počítají i s tím, že by Festival mohl postihnout nedostatek sněhu.

"My se snažíme zásoby sněhu připravit dopředu, teď už jsou areály zasněžovány a tvoříme si sněhové rezervy. Kdyby nastalo nějaké extrémní počasí, tak ho musíme řešit operativně. Máme několik rezervních plánů včetně přesunutí do výše položených sportovišť," vysvětluje prezident organizačního výboru EYOWF Roman Kumpošt.

Logo Zimního evropského olympijského festivalu mládeže 2011 | Foto: EYOWF

Nejlepší sportovci v osmi tradičních sportech se mohou těšit na medaile, které připomínají diamanty. Autorkou návrhu je studentka Vyšší odborné školy sklářské v Novém Boru Barbora Hrubá.

Liberecká olympiáda mládeže by na rozdíl od libereckého mistrovství světa v lyžování 2009 neměla skončit dluhy. "Liberecký kraj si udržuje kontinuální kontrolu nad financováním této akce, které je transparentní a v souladu se schváleným rozpočtem, a kontroluje i jednotlivá výběrová řízení. Jsem přesvědčen, že tato soutěž rozhodně neskončí finančním schodkem," věří hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

Martin Kadlec, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme