Evropský pohár handicapovaných lyžařů komplikuje počasí

Druhým závodním dnem dnes ve Špindlerově Mlýně pokračoval Evropský pohár handicapovaných lyžařů, který má na našem území premiéru. Organizátorům i závodníkům ale stejně jako včera zkřížilo plány špatné počasí, kvůli kterému byla nakonec úplně zrušena superkombinace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český handicapovaný lyžař Miroslav Šperk na monoski | Foto: David Kubíček

Na programu tak dnes byla pouze dvě kola slalomu speciál, a to ještě brzy ráno vůbec nebylo jisté, že se bude startovat. Venku totiž hustě mrholilo a navíc se přidal silný boční vítr. Start prvního kola byl nicméně nakonec odložen jen o 15 minut, ale dost lyžařů buďto odstoupilo ještě před začátkem závodu, nebo po pádu v jeho průběhu.

„V takovémhle počasí je to běžné, málokdo chce závodit na takto špatných tratích - i když se podařilo udržet tu trať ve sjízdné kondici. Stejně se ale závodníci, kteří mají před sebou další závody, nechtějí zranit, takže se to stává," potvrdil náročnost trati Miroslav Šperk, český reprezentant a jeden z těch, kteří do cíle přeci jen dorazili.

Další z českých závodníků na monoski Oldřich Jelínek z dnešního závodu po chybě v prvním kole úplně odstoupil a velké zklamání na něm bylo hodně znát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Evropský pohár handicapovaných lyžařů komplikuje počasí

„Mě to mrzí strašně, protože já jsem se na tenhle závod celou sezonu těšil. Bohužel se to dalo předpokládat, protože tak krásné lyžařské počasí, jako bylo před deseti dny, nemohlo vydržet takhle dlouho. Doufal jsem, že se to vybouří před závody a pak se to zase změní, ale bohužel to nevyšlo. Letos jsem měl slalomovou formu celkem slušnou, ale v tomhle ať dělám, co dělám, prostě nemám šanci dojet," říkal smutně Jelínek.

Po včerejším neúspěchu v superobřím slalomu se první kolo dnešního závodu vcelku vydařilo zrakově postižené české lyžařce Anně Kulíškové. Jenomže to druhé nedokončila.

„Minuly jsme tam bránu, byly jsme trochu dál od sebe, já jsem to hodně podjela a minula jsem branku. Měly bychom být trochu blíž, ale my jsme toho letos moc neodtrénovaly, takže to vypadá tak, jak to vypadá," brala neúspěch v domácím podniku Evropského poháru s nadhledem Anna Kulíšková, která si v letošní sezoně dávala kvůli dokončení studia donedávna pauzu.

Zítra by měli lyžaři absolvovat závěrečné závody, dvě kola obřího slalomu. Česká reprezentace bude znovu vkládat naděje do jednoho z nejlepších světových závodníků na monoski Miroslava Šperka, který si už včera připsal jeden z největších úspěchů dosavadní kariéry - triumf v superobřím slalomu.

Zrakové postižená lyžařka Anna Kulíšková s trasérkou Michaelou Hubačovou | Foto: David Kubíček

„Obřák mám letos určitě víc natrénovaný. Letos jsme se dost specializovali na obří slalom a rychlejší disciplíny jako super G, takže tam bych měl dosáhnout lepších výsledků. Určitě se ale ukáže až podle počasí a podle toho, jaká bude trať,“ prohlásil Šperk.

A dodal. „Celé to je vabank na takovéhle trati, vždycky se může stát nějaká nepříjemnost, chyba, kde to pak stojí cenné vteřiny," vrací se Miroslav Šperk zpátky k tomu, co zatím Evropský pohár handicapovaných lyžařů kazí, tedy k nepříznivému počasí. Snad alespoň v sobotu vykoukne zpoza mraků slunce.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme