Exhibiční obří slalom v Rokytnici nad Jizerou pojede i žokej Váňa

Slavný český žokej Josef Váňa pojede exhibiční obří slalom, který pořádá Klub sportovních novinářů jako RWE KSN Cup 2012. V Rokytnici nad Jizerou budou kromě novinářů závodit také například hokejový brankář Dominik Hašek, skokan na lyžích Roman Koudelka nebo bývalý fotbalista Luděk Zelenka. Obří slalom začne ve čtvrtek v půl desáté dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

121. Velká pardubická, vítěz Josef Váňa | Foto: Filip Jandourek

"Sice trochu marodím, ale dám se dohromady. Jsem pro každou špatnost a legraci," řekl Josef Váňa, který bude hlavní hvězdou pátého ročníku závodu.

Ve startovní listině nechybí ani nejlepší český sjezdař Ondřej Bank. Jeho aktivní účast ale není jistá, protože má sponzorské povinnosti při mistrovství České republiky a navíc není úplně zdravotně v pořádku. V případě startu by mohl Bank změřit síly se skikrosařem Tomášem Krausem.

V Rokytnici nad Jizerou nebudou chybět ani vodní slalomáři Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, kanoista Stanislav Ježek nebo kajakář Vavřinec Hradílek, kteří se chystají na letní olympijské hry a v Krkonoších naberou síly před náročnou domácí kvalifikací do Londýna. "Takže to se společenskou stránkou nesmíme přehánět," usmál se Volf.

Koudelka si užije volno na horách

Na svahu se objeví také nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka, který v neděli ve slovinské Planici zakončil úspěšnou sezonu.

"Hlavně pohodový den na horách jinde než na můstku," prohlásil Koudelka. Obří slalom pojede také jeho trenér Luboš Plecháč, snowboardista Michal Novotný, biatlonistka Zdenka Vejnarová, běžci na lyžích Aleš Razým s Martinem Koukalem nebo Šárka Sudová, mladší sestra úspěšné akrobatické lyžařky Nikoly.

Exhibiční obří slalom pojede také dvacítka vybraných dětí z dětských domovů, které budou mít mimo jiné možnost užít si tandemový seskok z Lysé hory s jedním z přítomných paraglidistů Janem Škrabálkem.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme