Fourcadeovi triumf v Pokljuce dosud chyběl. Vyhrát na všech stadionech je výjimečné, řekl

Östersund, Rupholding, Anterselva. Vlastně si můžete vybrat. Francouzský biatlonista Martin Fourcade už vyhrál závod Světového poháru úplně ve všech tradičních střediscích. Platí to od pátečního sprintu v Pokljuce. Právě vítězství ve Slovinsku totiž dosud bylo tím posledním, které mu chybělo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fourcade během pátečního sprintu ve slovinské Pokljuce | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Oblast bažin, vápencových hor, a také místo, kde Martin Fourcade na své poměry dlouho nezažil biatlonový triumf.

První dvě označení budou k Pokljuce patřit asi navěky, čekání úspěšného Francouze na vítězství na tamních tratích je ale u konce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zatím si zbytek startovního pole dokázal docela dobře namazat na chleba, řekl o Martinu Fourcadeovi český reprezentant Michal Šlesingr

Tenhle zážitek byl pro něj něčím novým, a to i přesto, že květinové ceremoniály, medaile i poháry Fourcade důvěrně zná. Jenže právě v Pokljuce mu nějaký čas nebylo přáno. Teď se konečně dočkal.

„Na vítězství v Pokljuce jsem čekal dlouho, to jediné mi v Světovém poháru chybělo. Takže, teď jsem maximálně spokojený. Už jsem vyhrál úplně na všech biatlonových stadionech, je to něco výjimečného,“ pochlubil se Martin Fourcade zlatým unikátem, kterým jen potvrzuje svoji nadvládu.

Že je aktuální lídr Světového poháru výkonnostně dál než jeho konkurenti, přiznává i český reprezentant Michal Šlesingr.

„Závody něco takového naznačují. Zatím si zbytek startovního pole dokázal docela dobře namazat na chleba. Vždycky mě pobaví komentáře, že někteří trénovali, jiní na to kašlou. Dřou všichni, ale rozdíly pak stejně vyvstanou. Člověk se s tím rodí a jemu asi prostě bylo dáno trošku víc,“ řekl český reprezentant.

Navzdory tomu je Šlesingr jedním z těch, kteří mají v plánu nahánět Fourcadea v sobotním stíhacím závodě mužů. Ten začne patnáct minut před polednem. První žena vyrazí na trať ve tři čtvrtě na tři.

David Nyč, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme