Gabriela Soukalová slaví v Ruhpoldingu druhý triumf. Vyhrála i stíhací závod

Biatlonistka Gabriela Soukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v německém Ruhpoldingu. I díky čisté střelbě obhájila první pozici, ze které startovala po vytrvalostním závodu. Veronika Vítková neudržela třetí místo z pátku a po jedné střele mimo terč dojela pátá. Mezi muži zvítězil Nor Svendsen, Jaroslav Soukup obsadil dvanácté místo.

Gabriela Soukalová ovládla sprint ve slovisnké Pokljuce

Gabriela Soukalová ovládla sprint ve slovisnké Pokljuce | Zdroj: ČTK

Soukalová, která vyjížděla na trať s náskokem 17 vteřin, čelo závodu po celou dobu kontrolovala a cílovou rovinku si tak před čtrnácti tisíci fanoušky mohla vychutnat s českou vlajkou v ruce.

Pro čtyřiadvacetiletou biatlonistku je triumf z nedělního závodu třetím vítězstvím v sezoně, v kariéře pak sedmým.

"Před startem jsme doufala, že udržím pětku. Bylo to náročné, ve třetím kole jsem začala být unavenější a unavenější a myslela jsem jen na to, že musím střílet čistě. To byla moje taktika," řekla Soukalová na tiskové konferenci

"Se žlutým číslem se snažím jezdit stejně jako s každým jiným a moc na to při závodu nemyslím, " pokračovala.

Vítězství v Ruhpoldingu ji opět zvedly sebevědomí. "Je to velká pomoc. Po výsledcích v Oberhofu jsem byla dost rozpačitá. Začala jsem přemýšlet, jestli dělám vše správně," svěřila se Radiožurnálu vedoucí závodnice Světového poháru.

"Ale je dobré čas od času spadnout trošku dolů a pak být trpělivý a čekat na výsledky," doplňuje Soukalová.

Až do poloviny závodu to vypadalo na dvojnásobnou českou účast na předních medailových umístěních. Po ráně mimo a následujícím trestném kole se ale Veronika Vítková propadla na třetí místo, a ani to následně neudržela. Do cíle nakonec dojela pátá.

Druhá skončila suverénka loňské sezony Norka Tora Bergerová. Ta i díky vypuštěnému závěru české reprezentantky stáhla na v posledním kole na první pozici 28 vteřin. Třetí místo si vyjela Finka Kaisa Mäkärainenová.

Mužům vládl Svendsen, Soukup dojel dvanáctý

Stíhací závod mužů vyhrál podobným suverénním stylem jako Soukalová Nor Emil Hegle Svendsen.

Nejlepší z českých reprezentantů Jaroslav Soukup skončil dvanáctý, Ondřej Moravec byl patnáctý a Michal Šlesingr, který střílel čistě, ale měl během závodu pád po kolizi se servismanem a zlomil hůlku, obsadil 27. místo.

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Soukalová (ČR) 30:39,8 (0 tr. okruhů), 2. Bergerová (Nor.) -9,7 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -38,9 (3), 4. Preussová (Něm.) -44,7 (1), 5. Vítková (ČR) -45,3 (1), 6. Džymová (Ukr.) -48,1 (1), 7. Eckhoffová (Nor.) -1:00,1 (1), 8. Valj Semerenková (Ukr.) -1:09,7 (2), 9. Skardinová (Běl.) -1:13,4 (0), 10. Brunetová (Fr.) -1:16,9 (0).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 22 závodů):
1. Soukalová 426 b., 2. Mäkäräinenová 380, 3. Bergerová 375, 4. Valj Semerenková 372, 5. Domračevová (Běl.) 367, 6. Vítková 326, ...49. Puskarčíková 42, 62. Tomešová (obě ČR) 21.

Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Svendsen (Nor.) 32:38,2 (0 tr. okruhů), 2. Fak (Slovin.) -18,0 (0), 3. Garaničev (Rus.) -21,4 (1), 4. Eder (Rak.) -25,5 (0), 5. S. Fourcade (Fr.) -27,2 (1), 6. T. Bö (Nor.) -30,6 (0), 7. Landertinger (Rak.) -39,1 (2), 8. Sumann (Rak.) -39,3 (0), 9. Malyško (Rus.) -40,0 (2), 10. Boeuf (Fr.) - 40,2 (1), ...12. Soukup -41,6 (1), 15. Moravec -1:05,6 (2), 27. Šlesingr -1:39,0 (0), 47. Krčmář (všichni ČR) -3:54,1 (1).

1. M. Fourcade (Fr.) 462 b., 2. Svendsen 413, 3. J. Bö (Nor.) 315, 4. Usťugov (Rus.) 300, 5. Eder 290, 6. Landertinger 288, ...12. Moravec 240, 37. Šlesingr 122, 38. Soukup 98, 64. Krčmář 17, 80. Krupčík (ČR) 5.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít