Hlavně dobře zastřílet, přejí si před stíhacími závody v Anterselvě čeští biatlonisté

Celkem pět českých biatlonistů nastoupí do stíhacích závodů Světového poháru v italské Anterselvě. S náročným profilem trati se ve vysoké nadmořské výšce pokusí v maximálním tempu vyrovnat Gabriela Soukalová s Veronikou Vítkovou a trojice mužů: Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon, Jaroslav Soukup, střelba, Světový pohár, Anterselva | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Je to vyrovnané a rozhodovat budou drobnosti. Tedy: hlavně střelba. Na tom se shodují jak čeští biatlonisté, tak biatlonistky. Třeba Gabriela Soukalová, která díky výsledku ze sprintu vyjede jako desátá, raději netipuje, jak by mohla dopadnout.

"To bude záležet strašně moc na střelbě. Doufám, že se tady s tím popereme. Je to hodně o štěstí a umístění si vůbec nehodlám tipovat, já to vždycky radši nechávám koňovi," směje se Soukalová.

To 47. na startu Veronice Vítkové nezbývat než doufat v úspěch vlastní víry. "Já si myslím, že je to tam ve vteřinkách a že se dá posunout dopředu. Bude hodně záležet na střelbě, když se povede, tak se dá posunout hodně kupředu," myslí si Vítková, která sice vystartuje 2 minuty a 5 sekund po první Slovence Kuzminové, ale na desáté místo se s klidem může posunout i jen díky dobré střelbě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stíhací závody Světového poháru vyhlížel v Anterselvě s českými biatlonisty Tomáš Kohout

Pokud tedy nebude pálit tak, jako včera ve sprintu Ondřej Moravec, který si dal dvakrát 150 metrů za těsně minuté terče.

"Trestné kolo je pořád 150 metrů, ať je rána dva milimetry nebo pět centimetrů, takže to je jedno. Odstup je poměrně velký, kolem minuty a čtyřiceti sekund se dvěma koly, takže tři sta metrů navíc stojí hodně času a potom ani běh nebyl asi úplně to, co bych si představoval, ale to se nedá nic dělat," pravil smířeně Ondřej Moravec.

I pořadí mužů je ale hodně těsné. Takže si může polepšit jak on, tak 29. Michal Šlesingr. Pokud se tedy srovná s místní náročnou střelnicí.

"Příjezd na ní není úplně nejjednodušší, ale úplně tak drastický taky není. V té nadmořské výšce když se člověk zadýchá na trati, tak i uklidňování před střelnicí probíhá úplně jinak a mnohem pomaleji, takže kdyžsi člověk posledních 150 metrů zvolní, tak už toho stejně moc nezachrání," popisuje Michal Šlesingr.

Zatímco jemu půjde o drápání se nahoru výsledkovou litinou, Jaroslav Soukup se pokusí uhájit desátou příčku.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme