Hlavní hvězdou exhibice v Lomnici byl Roman Koudelka. Mezi skoky koukal na fotbal

Zatímco dřív byla Lomnice nad Popelkou známá třeba díky výrobě sucharů, dnes ji reprezentují skokani na lyžích. Roman Koudelka a Tomáš Portyk jsou ve svých oborech nejlepšími v republice, a včera se spolu s dalšími reprezentanty představili na lomnickém můstku s umělou hmotou při tradiční Samohýl exhibici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka | Foto: ČRo

„Vím, že mi tu lidi fandí. Jsem rád, že jsem z Lomnice, je to vlastně můj domov. Vychovali mě tady a díky nim vlastně mám výsledky, co mám, takže jsem jim za to vděčný,“ poděkoval na závěr skokanské exhibice v Lomnici nad Popelkou nejlepší český skokan Roman Koudelka.

Po nájezdu z plechové stopy to ale tentokrát nebyl místní oblíbenec, kdo doletěl nejdál. Skončil třetí za Viktorem Poláškem a sdruženářem Tomášem podnikem. Ten vyhrál i díky druhému kolu a skoku dlouhému 78 metrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokanskou exhibici v Lomnici sledoval reportér ČRo David Nyč

Na konci exhibice se víc než z vítězství radoval z toho, že si mohl aspoň jednou v roce zazávodit absolutně bez nervů, protože něco takového se mu třeba na Světovém poháru nepoštěstí.

„Je to vždy zpestření v začátku sezony. Na závodech myslíme na jiné věci, tady skáčeme pro lidi a víme, že se budou bavit. Je to jiný závod než ty ostatní. I takové jsou potřeba pro psychiku,“ říká sdruženář.

„Bylo to hlavně pro lidi a myslím, že se to povedlo. Škoda, že úplně nevyšlo počasí. Docela foukalo a byla docela zima, ale věřím, že třeba za rok už to vyjde ještě líp. Třeba lidi navnadíme i nějakými hezkými výsledky,“ věří Roman Koudelka.

Počasí se nakonec umoudřilo, hrála živá kapela a dostatek byl i klobás ve stánku. Pod můstkem v Lomnici se sešlo několik stovek diváků.

Skoky na lyžích jsou v městě na Semilsku sportem číslo jedna. V létě ale i skokani sledují další reprezentanty. A tak Roman Koudelka mezi skoky sledoval na telefonu snažení českého fotbalového týmu. „2:2. Necid! Bývalý slávista! Hoši, vy nás nemít,“ komentoval příznivec Slavie Roman Koudelka závěr zápasu s Chorvatskem.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme