Hokejistům Karlových Varů dělali ‚maskoty‘ skokani na lyžích

Cokoliv zneužiješ, bude ti vráceno, říká se ve filmu Akumulátor I. A čeští skokani na lyžích teď asi doufají, že se jim nějak oplatí i dobré skutky. Zatímco jim pořadatelé přeložili kvůli větru závod Světového poháru na dnešek, karlovarští hokejisté udrželi v přímém souboji šanci na předkolo extraligového play-off. A kdo ví, třeba Energii pomohlo k výhře 5:4 v prodloužení nad Brnem i kouzlo skokanské návštěvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka slaví své druhé místo ze závodu ve Willingenu | Zdroj: Reuters

Spoustu soubojů podstoupili hokejisté Karlových Varů s brněnskou Kometou, aby drželi naději na předkolo play-off. Energii fandili i čeští skokani na lyžích Roman Koudelka a Jakub Janda.

„Tak určitě!“ zahájili oba se smíchem typicky sportovní výpověď. Jakub Janda přitom oslavoval nájezd Karlových Varů a málem gól.

„No jo, jsem sice z Moravy, ale znáte to – koho chleba jíš, toho píseň zpívej, a nám dneska dodal lístky Lukáš Mensator,“ vysvětlil svou náhlou náklonnost k západočeskému celku Janda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Tomáš Kohout byl u toho, když skonani na lyžích Roman Koudelka s Jakubem Jandou fandili v hledišti KV Arény domácím hokejistům Energie

Zajímalo mě, jestli oba skokany baví spíš hokej, anebo komentáře diváků okolo.

„Já se teda rád podívám na hokej, byl jsem na něm jen jednou, když naši hráli s Finy na olympiádě, pro mě to je zážitek,“ přiznal Roman Koudelka.

„Já se taky rád podívám na hokej, když jsem v Liberci, chodím na zápasy Bílých Tygrů. Ale samozřejmě, že ta divácká kulisa je taky dobrá, chybí tady akorát roztleskávačky,“ připojil postřehy Jakub Janda.

Oba reprezentanti přiznali, že návštěva hokejového utkání je pro ně dobrou relaxací, protože sedět celý den na pokoji na hotelu není úplně ideální.

„… přijeli se na nás podívat z Klingenthalu, kluci, držíme palce do dalších závodů!“ přivítal místní hlasatel oba skokany v hledišti, a oni se tak rázem stali středem zájmu fanoušků chtivých informací, kdy se bude skákat odložený závod.

„Jeli jsme tam zaplatit parkoviště a všechno a tam nám řekli, že se neskáče,“ byl zklamaný jeden z diváků.

„Od devíti se skáče zkušební závod, a od desíti samotný závod,“ podal mu požadované informace Roman Koudelka.

„Hele, tak ať vám to skáče!“ popřál oběma zmíněný fanoušek.

Přeskočte Schlierenzauera!

Roman Koudelka i Jakub Janda opustili utkání po dvou třetinách, protože – jak už bylo zmíněno, skáče se už od devíti hodin ráno, a skokany ještě čeká proběhnutí, protažení a masáž, takže se potřebovali dostat brzo do postele.

Hokejový zápas tedy pro skokany na lyžích skončil po dvou třetinách, společenský program ale pokračoval při odchodu z haly. Malí i velcí, kluci i holky prosili o podpis Romana Koudelku. A došlo i na drobná vyznání…

„Hlavně ať někdy přeskočíte Schlierenzauera…“

Snad to pro odložený závod v Klingenthalu zafunguje.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme