Holubec oslavil narozeniny a pak zajel nejlepší výkon sezony

Čeští biatlonisté jsou poslední dny samá oslava. Tentokrát je důvodem fakt, že všichni čtyři reprezentanti skončili ve vytrvalostním závodě v bodované čtyřicítce, včera se slavily pětatřicáté narozeniny Tomáše Holubce. Reportér Jan Suchan se oslavence ale nejdříve zeptal na závod, ve kterém zajel 32. místo, tedy nejlepší výsledek sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon | Foto: Torino 2006

"Závod jsem moc dobře nezačal, hned na první položce jsem dal jednu trestnou, pak ve stoje taky jednu trestnou a dvě minuty ze dvou položek je dost. Další dvě položky jsem proto střílel pomaleji, abych se trošku zlepšil a dával tam nuly. Je to dlouhý závod a jedna trestná je hodně."

Přehrát

00:00 / 00:00

Holubec oslavil narozeniny a pak zajel nejlepší výkon sezony

Dost se mluvilo o okruhu, který je hodně náročný. Jaká byla realita v závodě?
"Naštěstí byl docela rychlý sníh. Trať je sice těžká, ale tím že byl sníh skluzný, tak to docela odjíždělo. Ale sjezdy byly hodně těžký a nebezpečný. Jezdil jsem hodně opatrně."

Včera jste slavil narozeniny, mohlo to mít povzbudivý vliv na váš tým, protože nepamatuji si, kdy čtyři Češi zajeli body?
"Asi to bylo trochu povzbudivý, ale spíš to uvolnilo atmosféru před závody. Nemysleli jsme na závod a hlava byla trošku čistější. Asi to pomohlo, všichni čtyři na bodech, to už hodně dlouho nebylo."

Můžete prozradit, co jste pili?
"Připili jsme si jednou skleničkou šampáňa."

Nestane se teď z toho tradice?
"To se musíme zeptat trenéra."

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme