Hudcovi přišly před mistrovstvím světa nové lyže. Snad mě dovezou do první desítky, přeje si

Jan Hudec se ve středu v poledne vydá v ze svahu ve Svatém Mořici vstříc první desítce. Alespoň takové jsou plány českého reprezentanta v alpském lyžování pro disciplínu superG na mistrovství světa. Bronzový medailista ze ZOH v Soči doufá, že společně se svým servismanem našel správný pár lyží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Jan Hudec | Foto: Jan Kalina

Rodák ze Šumperka hájil v minulých letech barvy kanadské reprezentace. Do výběru své domovské země přestoupil až před letošní sezonou a určitě si přál mít lepší výsledky. Na Světovém poháru zůstává jeho nejlepším umístěním 41. místo ze sjezdu v německém Garmisch-Partenkirchenu. Teď jej ale čeká mistrovství světa ve švýcarském Svatém Mořici a Hudec se servismanem Tomem Auerem dělá vše pro to, aby byl maximálně připravený.

„Lyže, co jsme vybrali, snad budou šťastné,“ doufá pětatřicetiletý Hudec. S Auerem na nich řešil detaily, které se mu v minulých závodech nepozdávaly. Vybrat pro konkrétní závod správné lyže totiž není jednoduché a občas to bývá pořádná věda.

„ Občas se stane, že lyže přijdou z továrny v takové kvalitě, že opravdu jedou. Alpský lyžař Jan Hudec “

Jaký byl problém u předchozích párů? „Vypálila se skluznice vedle hrany. Stává se to, když jezdíte na zledovatělém sněhu, jehož krystaly jsou hodně ostré,“ popisoval bronzový medailista ze Soči v disciplíně superG. Mezi hranou a skluznicí podle něj vznikla mezera, na které se nedá lyžovat a českému týmu dlouho trvalo, než na skrytý problém přišel.

Do Pontresiny, kde reprezentanti našli dočasné útočiště, přišly Hudcovi čtyři nové páry lyží. Šumperský rodák si nové kousky pochvaloval. „Občas se stane, že přijdou z továrny v takové kvalitě, že opravdu jedou. Jsem s nimi spokojený,“ řekl pro rozhlas.

Všechny jeho nové lyže byly vyrobeny ve Švýcarsku a Hudec doufá, že mu právě ve Svatém Mořici, olympijském městě z let 1928 a 1948, přinesou štěstí. „Snad budou jezdit rychle jak místní vlaky. Tedy do první desítky!“

Super-G mužů startuje ve středu v poledne. Český reprezentant bude na startovní listině na 21. pozici. Za ním se na 48. a 49. místě představí také jeho kolegové Kryštof Krýzl s Ondřejem Berndtem.

Jan Kaliba, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme