Innsbruck je pro mladé olympioniky ideálním místem

Rakouské středisko Innsbruck hostí potřetí olympijské hry. Po "velkých" Hrách v letech 1964 a 1976 bojují tentokrát o medaile mladí lidé od 14 do 18 let na olympijských her mládeže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijské hry mládeže | Foto: Český olympijský výbor

Hry jsou přesně v polovině a jejich úroveň si kromě sportovců a jejich doprovodu pochvaluje i ředitel organizačního výboru Peter Bayer.

"Od začátku her je tady vynikající atmosféra, hned po zahajovacím ceremoniálu nás začala spousta lidí žádat o lístky na jednotlivé soutěže, chtěli více informací, suvenýrů. Všichni jsou zatím spokojeni s tím, jakou mají hry úroveň, výborný je i kulturní a vzdělávací program. Na hry se zatím přišlo podívat 55 tisíc diváků. Všechno zatím běží podle plánu a já se těším na dalších pět dní," pochvaluje si první polovinu olympijských her mládeže ředitel organizačního výboru Peter Bayer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Peter Bayer je s úrovní mladých sportovců spokojen

Olympijské hry mládeže v Innsbrucku jsou vůbec první zimní akcí této věkové kategorie podobného rozsahu. Jejich letní varianta měla premiéru v Singapuru v srpnu roku 2010 a sklidila velký ohlas. Peter Bayer doufá, že stejně nezapomenutelným se pro mladé sportovce i fanoušky stane také Innsbruck.

"Myslím, že lidé by si mohli Innsbruck pamatovat díky atmosféře, pohostinnosti a zábavě, kterou si tady všichni užijí v letošním obtížném roce. Navíc jako středisko, které žije z turistického ruchu, víme, jak se k našim hostům chovat. A díky čemu bychom ještě mohli být nezapomenutelní? Třeba díky tomu, že dodržíme rozpočet," usmívá se šéf organizačního výboru.

Atmosféra v Innsbrucku a Seefeldu prý připomíná tu z olympijských her dospělých ve Vancouveru. Velkou zásluhu na tom mají i místní obyvatelé, kteří si olympijské hry vzali za své a sportovci i jejich doprovod se mohou díky nim v Rakousku cítit jako doma.

"Ohlasy, které se ke mně dostávají, jsou opravdu velmi pozitivní. Lidé rádi chodí fandit mladým sportovcům přímo na místo. Když se podíváte do Seefeldu, tak například na biatlon tam v pondělí odpoledne přišly dva tisíce diváků. Ukažte mi jiné místo na světě, kde mohou říct to samé," říká Peter Bayer. Zimní olympijské hry mládeže potrvají do neděle. Ty další bude za čtyři roky hostit norský Lillehammeru.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme