Italka Nadia Fanchiniová navázala ve sjezdu na MS na stříbro své sestry

Překvapivou vítězkou sjezdu se na mistrovství světa v alpském lyžování v rakouském Schladmingu stala Francouzka Marion Rollandová. Zajímavý příběh ale nabízí pohled o jeden stupínek níže. Vicemistryní světa je Italka Nadia Fanchiniová, která tak pokračuje v rodinné tradici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medailistky ze sjezdu na MS ve Schladmingu: zleva stříbrná Italka Nadia Fanchiniová, zlatá Francouzka Marion Rollandová a bronzová Němka Maria Höflová-Rieschová | Zdroj: ČTK

Šestadvacetiletá Italka měla jeden z nejhorších startů ze všech závodnic a ještě v polovině trati jí naměřili až devátý nejlepší čas. Jenže spodní pasáž trati zvládla excelentně. Takže když s číslem dvě přijela do cíle, postavila se na pódium pro průběžně vedoucí lyžařku a v mrazivém počasí sledovala nejprve nepříjemné pády Rakušanky Moserové, Němky Hronekové nebo Švýcarky Gisinové.

A potom nadějné jízdy největších favoritek, které ji na prvních mezičasech porážely, ale druhou část trati oproti Fanchiniové nezvládaly. Týkalo se to nakonec třetí Němky Höflové-Rieschové, nejlepší zdravé sjezdařky této sezóny Cookové, další výborné Američanky Mancusové nebo hvězdy šampionátu a majitelky už dvou medailí ze Schladmingu Slovinky Mazeové.

Nadia Fanchiniová se stále usmívala a místo na pódiu musela uvolnit až poslední ženě, která ji mohla ohrozit - Francouzka Rollandová byla rychlejší o 16 setin sekundy, což dělá přepočteno na vzdálenost necelých čtyři a půl metru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Italská lyžařka Nadia Fanchiniová získala stejně jako před osmi lety její sestra Elena stříbro na MS ve sjezdu

V cíli sledovali slavné chvíle své dcery oba rodiče stříbrné Italky a už se to pro ně stává tak trochu rutinou. Před osmi lety zažili totéž se svou nejstarší dcerou Elenou, která ve svých devatenácti letech skončila druhá ve sjezdu pro změnu na světovém šampionátu 2005 v Bormiu.

Teď se přidala Nadia a pokud budete někdy v budoucnu sázet na to, kdo obsadí druhou pozici v ženském sjezdu na mistrovství světa, je dobré vědět, že Fanchiniovi mají ještě třetí a nejmladší dceru Sabrinu. Ta pochopitelně také závodně lyžuje, i když na své starší sestry zatím výkonnostně ani zdaleka nemá.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme