Ivana byla vždycky sebevědomá. Na lyžích i v modelingu, vzpomíná na Trumpovou Krýzl

Donald Trump se v pátek stává americkým prezidentem, naopak současný velvyslanec Spojených států v Česku Andrew Schapiro ve svém úřadu končí. Právě o jeho funkci už si v bulvárním deníku New York Post s předstihem řekla Trumpova první žena Ivana. Sebevědomí ani ambice jí nechyběly, ani když skoro před půl stoletím z Československa odcházela coby nadějná lyžařka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Trumpová | Foto: Wikipedia Commons

„Ivanu jsem poznal na soustředění jako pubertální chlapeček v žákovské kategorii. Už tehdy se ukazovaly její půvab, ženské přednosti, šikovnost a sebevědomí,“ vzpomíná Aleš Krýzl.

Ve druhé polovině 60. let patřil do lyžařské party, kde „Zelňu“, jak se Ivaně Zelníčkové přezdívalo, potkávali třeba i ekonom Jan Švejnar nebo Ivo Mathé, porevoluční ředitel České televize. Krýzl u lyžování zůstal se vším všudy. Teď šéfuje alpskému úseku českého Svazu lyžařů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivanu jsem poznal na soustředění jako pubertální chlapeček v žákovské kategorii, vzpomíná Aleš Krýzl na Trumpovou

Už tenkrát pozoroval, že kromě lyžování má pozdější manželka Donalda Trumpa sklony i k modelingu. „Na různých akcích vždycky vyhrávala miss. Pro někoho nebyla úplně nedosažitelná, ale pro mě jo – byl jsem o dost mladší. Všichni po ní šli,“ směje se Krýzl.

To se nezměnilo ani v Americe. Asi o desetiletí později se na scéně objevuje Ivanou okouzlený Donald Trump a lyžování je součástí jejich námluv.

Historka o tom, jak ho při prvním společném lyžování předjela, elegantními kristiánkami mu zmizela v dáli a Trump potom vztekle poslal lyže do údolí, zahodil i boty a bosý a naštvaný zmizel v restauraci, je z Vánoc 1976 v Aspenu.

Právě tam o pár dní později na Silvestra Trump Ivanu požádal o ruku. Manželství s nastupujícím americkým prezidentem se dávno rozpadlo, zato na lyže jezdí sedmašedesátiletá Ivana Trumpová pořád.

„Lyžuje v partičce seniorů, které to baví a kteří jezdí po různých mezinárodních závodech. Několikrát se s ní kluci zejména v USA potkali, přijela je navštívit,“ vypráví Krýzl a dodává: „Vždycky velmi dobře věděla, co chce. A asi se jí všechno celkem podařilo.“

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme