Jak se baví němečtí fanoušci při Světovém poháru v biatlonu

Lidová, zábava, bavorská veselice, Světový pohár v biatlonu. To vše jedno jest. Důkazem budiž dva závody s hromadným startem, které se jely v německém Ruhpoldingu. Nebylo to nic pro slabé povahy - ať už po sportovní stránce, nebo kvůli všemu okolo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí fanoušci na tribuně v Ruhpoldingu | Foto: Tomáš Kohout

Autobusy se málem nestačily otáčet, aby dovezly do místní biatlonové arény 25tisíc diváků. U stánků to smrdělo svařeným vínem, z mnoha návštěvníků táhl Obstler už při příchodu. Řevu hlavní tribuny vás ušetřím.

Netradiční, nebo spíše typicky německý je jásot při prvvní palbě. Kotel fanoušků na stadiónku i zástupy podél trati hnaly vpřed nejen lokalmatadory.

,,Samozřejmě, jsme v Německu. Ta atmosféra je něco nevídaného. Naprosto super, to určitě,“ prohlásil za cílem Jaroslav Soukup.

V závodě, do kterého se probojoval jako jediný z Čechů, skončil 26. Ohromný atak ale podnikly na domácích tratích německé biatlonistky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se baví němečtí fanoušci při Světovém poháru v biatlonu

Velmi vysoko - a za sebou - skončily Hauswaldová, Neunerová, Becková a Wilhelmová. Dokonce byly i na stupních vítězů. Ale ten nejvyšší jim zabrala Švédka Johnssonová, průběžně vedoucí závodnice Světového poháru.

Fanouškům to rozhodně nebylo jedno, přesto vesele halekali a povykovali i na třetí Magdalenu Neunerovou, když ji zahlédli při odchodu ze stadiónu.

,,Ano, je to skvělý pocit. Je tu spousta fanoušků. Německých fanoušků. Je to nádherné tady běhat, střílet, ale hlavně být pak na stupních. Je to tu trochu stresující, ale zároveň velká motivace. Prostě skvělé,“ stručně a jasně hodnotila Magdalena Neunerová.

A diváci? Na cestu do obřího pivního stanu jim ještě pustili jednu z nejoblíbenějších a nejstrašnějších odrhovaček světa.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme