Jakš byl ve skiatlonu v Tour de Ski osmý, vyhrál Northug

Běžec na lyžích Martin Jakš obsadil osmé místo ve skiatlonu v rámci Tour de Ski v Oberstdorfu. Lukáš Bauer dojel patnáctý. Z vítězství se radoval Petter Northug z Norska, který udržel celkové vedení v seriálu. V cílové rovince se o prvenství porval se Švýcarem Dariem Colognou a Maximem Vylegžaninem z Ruska, který skončil třetí. Skiatlon žen vyhrála Norka Marit Björgenová, která porazila o necelé dvě sekundy Polku Justynu Kowalczykovou. Ta i nadále vede průběžné pořadí Tour de Ski.

Petter Northug

Petter Northug | Zdroj: Reuters

Lukáš Bauer načal závod v klasice ukrytý mezi ostatními běžci, na vedoucí pozice se dostal až před prvním sprintem o bonusové vteřiny, kterých získal osm. Druhý souboj o důležité sekundy dokonce vyhrál, získal jich patnáct.

Ve třetím bolusovém boji na klasické části trati vybojoval Bauer dalších pět vteřin do bruslařské části závodu přezouval na šestém místě. Martin Jakš byl v té doby okolo patnáctého místa.

00:00 / 00:00

Závod běžců na lyžích sledoval v Oberstdorfu také reportér Radiožurnálu Jan Kaliba

Jenomže druhá část závodu, která se jela volně, se Bauerovi už tak nepovedla. Naopak zazářil Petter Northug, který vyhrál první i druhý bruslařský sprint. Více byl také vidět Martin Jakš, který byl ještě kilometr před cílem dokonce čtvrtý, nakonec ale dojel na osmé příčce.

Při příjezdu na stadion se Northug ještě pohyboval na třetí pozici za Colognou a Vylegžaninem, oba je ale v posledních metrech přespurtoval a přiblížil se ke svému cíli celou Tour de Ski poprvé v kariéře vyhrát.

Jiří Magál, další z českých reprezentantů, v jednom ze sjezdů nepříjemně upadl a závod dokončil až jako devětačtyřicátý.

Skiatlon žen vyhrála Björgenová, Tour vede stále Kowalczyková

Ženský skiatlon na dvakrát pět kilometrů vyhrála Marit Björgenová a připravila Justyně Kowalczykové první porážku v letošním seriálu Tour de Ski. Norská běžkyně na lyžích byla nejrychlejší ve spurtu tříčlenné skupinky, Kowalczykovou porazila o 1,6 desetin sekundy, třetí skončila další Norka Therese Johaugová.

Kowalczyková zvýšila i přes porážku náskok na prvním místě průběžného pořadí Tour de Ski, díky bonusovým sekundám vede před Björgenovou o 26,6 sekundy. Eva Nývltová skončila na 34. místě, Ivana Janečková doběhla čtyřiapadesátá.

SP a Tour de Ski v běhu na lyžích v Oberstdorfu (Německo) - skiatlon:

Muži (10 km klasicky+10 km volně): 1. Northug (Nor.) 50:27,3 min., 2. Cologna (Švýc.) -0,3, 3. Vylegžanin (Rus.) -0,6, 4. Hellner (Švéd.) -1,5, 5. Rennemo (Nor.) -1,7, 6. Kershaw -2,6, 7. Harvey (oba Kan.) -4,9, 8. Jakš (ČR) -5,0, 9. Perl (Švýc.) -6,1, 10. Perrillat (Fr.) -6,5, ...15. Bauer -10,1, 49. Magál (oba ČR) -2:13,7

Průběžné pořadí Tour (po 4 z 9 etap): 1. Northug 1:37:24,3, 2. Cologna -1,1, 3. Legkov (Rus.) -52,3, 4. Vylegžanin -59,8, 5. Kershaw -1:03,3, 6. Hellner -1:06,5, ...9. Bauer -1:30,5, 18. Jakš -2:21,1, 57. Magál -6:10,8

Ženy (5 km klasicky+5 km volně): 1. Björgenová (Nor.) 27:16,0, 2. Kowalczyková (Pol.) -1,6, 3. Johaugová -1,8, 4. Steiraová (obě Nor.) -35,3, 5. Sarasojaová-Liljová (Fin.) -45,3, 6. Kallaová (Švéd.) -45,6, 7. Randallová (USA) -45,9, 8. Roponenová -46,4, 9. Lähteenmäkiová (obě Fin.) -55,5, 10. Kristoffersenová (Nor.) -58,1, ...34. Nývltová -2:01,0, 54. Janečková (obě ČR) -3:22,5

Průběžné pořadí Tour (po 4 z 9 etap): 1. Kowalczyková 1:00:19,8, 2. Björgenová -26,6, 3. Johaugová -1:06,6, 4. Randallová -3:02,1, 5. Saarinenová (Fin.) -3:04,9, 6. Kallaová -3:10,7, ...28. Nývltová -5:28,9, 56. Janečková -8:49,9

Alena Benešová, Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít