Jakub Janda byl před kvalifikací na velkém můstku na MS velmi nervózní

Hubení a neklidní. Tolik základní charakteristika skokanů na lyžích před kvalifikací na mistrovství světa. Kromě Jana Matury, který měl účast v dnešním závodu na mistrovství světa jistou předem, se do něj relativně v pohodě probila i trojice Hlava, Koudelka a Janda. Přesto to pro nejstaršího z nich, Jakuba Jandu, byly pěkné nervy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda během kvalifikace na velkém můstku | Zdroj: ČTK

„Zkazíš to a skončil pro tebe závod, to je to nejhorší. Kvalifikace je pro nás to nejhorší, co existuje, rozhoduje o budoucnosti,“ vysvětloval pod můstkem v italském Predazzu Jakub Janda. Nejzkušenější z českých skokanů, dvojnásobný medailista z mistrovství světa a vítěz Turné čtyř můstků má z kvalifikace vítr.

Stačí jeden špatný skok a je po šampionátu. A navíc, jak na můstku, tak i dole kontrolují komisaři předpisovost kombinézy. Toho se ale Janda nebál. „Na mně nemají co najít. Teď mě vzali znovu na kontrolu tak říkám, hledejte. Podívali se na mě a říkali, radši běž.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými skokany mluvil po kvalifikaci na velkém můstku Tomáš Kohout

Jakub Janda byl z českých skokanů nejvíce vystresovaný a pak i nejhorší. I když 24. místo není zlé. Dvacátý skončil Roman Koudelka a přiznal, že byl kupodivu v klidu i po totálně pokaženém zkušebním skoku. „Já to mám asi trochu naopak. Když se mi povede zkušební kolo, tak naopak znervózním, a když to zkazím, tak už méně než 104 jsem skočit nemohl. To mi dodalo trochu sebevědomí,“ vysvětluje paradox Roman Koudelka.

Hlava a Matura se nestresovali

Flegmatismus Lukáše Hlavy byl téměř hmatatelný. „Je to možná trochu napjatější, ale věřím, že s těmi skoky musím v pohodě postoupit.“ S tím si vůbec nemusel lámat hlavu Jan Matura. Jako předkvalifikovaný díky Světovému poháru jen stvrdil postup skokem dlouhým 123 a půl metru a v rozhovoru prohlásil, že dnes při závodě budou rozhodovat detaily. První kolo začne v 17 hodin.


Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme