Jakub Janda: Innsbruck nemám rád. A s naším rozpočtem jsme za amatéry

Jakub Janda byl opět nejlepším z českých skokanů na lyžích v kvalifikaci na Turné čtyř můstků. V rakouském Innsbrucku v ní skončil 28. a může se chystat na středeční první kolo, kde ho čeká Fin Jarkko Maeaettae.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka a Jakub Janda po kvalifikaci v Innsrucku | Foto: Tomáš Kohout

Jakube, v kvalifikaci jste byl opět nejlepší z Čechů. Ale vám se tu dařilo už v tréninku.

Fantasticky mi vyšel první skok ve zkušebním kole. V kvalifikaci už to bylo trošku horší, opět jsem byl hrozně nervózní. Jsem rád, že to je za mnou, a uvidíme, na jakého soupeře to dá. (V KO souboji bude jeho soupeřem Fin Jarkko Maeaettae, pozn. red). Innsbruck moc rád nemám, tak se rozhodne až zítra (ve středu, pozn. red.).

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jakubem Jandou mluvil po kvalifikaci reportér ČRo Tomáš Kohout

Je těžké věřit, že Innsbruck nemáte rád, ale třeba když jste vyhrál Turné, tak jste se ve druhém kole posunul ze 13. na 2. místo.

To byla krásná léta, na ta můžeme vzpomínat… Innsbruck mi prostě nesedí, nejezdíme sem trénovat, protože tu nikdo trénovat nechce. Na soustředění jsme tu nebyli asi tři roky.

Je to specifický můstek, hodně o štěstí. Díval jsem se na vítr a štěstí jsem měl, i když jsem to ve vzduchu nepoznal. Mám tu problém s přesností odrazu, pořád je to brzo.

Dá se nervozita zkrotit, když vidíte, že to jde?

Pořád mám pocit, že mi to nejde. Až mi to půjde, tak budu mezi deseti nebo pěti nejlepšími.

Ale máte výsledky.

Dneska byla kvalifikace hrozně těžká. Když se podíváte na výsledky, tak třicátý na desátého ztrácí pár bodů. Každý výsledek do 30. místa s týmem lidí, co se okolo nás pohybuje a s materiálem, se kterým musíme skákat. S naším rozpočtem jsme za amatéry, takže každý takový výsledek je zázrak.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme