Jan Kaliba: Bank možná propásl životní šanci

Alpské lyžování, to přece není žádná velká věda, řeknete si možná. Stačí se postavit na kopec a co nejrychleji sjet dolů. Jenže umění poručit vlastní hlavě je v tomhle sportu nepostradatelné a naprosto klíčové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank usilovně brzí v cíli sjezdu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Zejména u slalomu platí, že kdo umí najít zdravý kompromis mezi agresivní jízdou a tlumením rizika, ten vyhrává. V lednu sklidil Ondřej Bank uznání svých soupeřů, když měl na dosah stupně vítězů při kombinaci Světového poháru v Kitzbühelu, ale přesto jel naplno a těsně před cílem vypadl.

Přišel tím mimo jiné i o nové auto, které by mu v případě třetího a lepšího místa věnoval jeden ze sponzorů. Po závodě ale Bank ničeho nelitoval a stál si za tím, že "plužit" se při vrcholném závodě nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba: Bank možná propásl životní šanci

Škoda, že mu podvědomí nedovolilo držet se téhle zásady také při superkombinačním slalomu na mistrovství světa, kde zůstal bez medaile naopak kvůli opatrnosti. Jenže nemyslete na taktizování, když před vaším startem na těžké trati vypadává jeden favorit za druhým.

Po bitvě generál by pravil, že český tým neměl takové informace ke svému závodníkovi pouštět. Ovšem kdyby Bank zajel v součtu o půl sekundy rychleji, mluvili bychom o jejich prospěšnosti.

Ondřej Bank ví, že při dobrovolné neúčasti Švýcara Janky a Chorvata Kosteliće v superkombinaci možná propásl životní šanci. A také nárok na speciální odměnu. Jiný sponzor mu tentokrát chtěl za medaili zaplatit polovinu nového domu. Možná by měl Ondřej Bank na pěstování sázek se svými sponzory rychle rezignovat.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme