Jan Kaliba: Padesát dokončených slalomů v řadě Záhrobská neoslaví

Šárka Záhrobská nedojela do cíle prvního kola večerního slalomu Světového poháru v rakouském Flachau. To není ani tragédie sportovní, natož životní. Technické chyby a následné výpadky jsou běžnou součástí slalomářského závodění. Ale že se to nejlepší české alpské lyžařce stalo právě ve Flachau, v tom lze při troše fantazie najít symboliku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slalomářka Šárka Záhrobská před startem nové sezóny | Foto: Tomáš Lisý

Sportovci bývají ke zmínkám o neobvyklých sériích vítězství, unikátním počtu umístění na stupních vítězů nebo neuvěřitelně početné řadě po sobě jdoucích proher obvykle lhostejní. U některých by se dalo možná přemýšlet až o alergii na statistická data tohoto typu. Není proto překvapující, že Šárka Záhrobská neměla spočítáno, že slalom ve Flachau může být ve Světovém poháru padesátý v řadě, ve kterém nevypadla a započatou jízdu dokončila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba: Padesát dokončených slalomů v řadě Záhrobská neoslaví

Záhrobská v téhle závodnické stálosti neměla mezi nejlepšími slalomářkami světa konkurenci a rozhodně se nedá říct, že by šest let od svého posledního nedokončeného slalomu v Lenzerheide jezdila na jistotu. Úhrn 49 závodů bez výpadku čítá pouze jeden, ve kterém nepostoupila do druhého kola, a naopak devět umístění na stupních vítězů. Nedokončená jízda právě ve Flachau, kde mohla Záhrobská dotáhnout sérii dokončených slalomů na padesát, je klasickým naplněním pořekadla o pokáleném, na kterého i latrína spadne.

Ale třeba i tahle událost bude součástí zrodu nové, silnější Šárky Záhrobské, o který se sama závodnice zatím spíše s opačnými výsledky snaží. Mít ve svém slalomářském životopise více výpadků, ale zároveň i umístění mezi nejlepšími třemi, tomu by se asi nevzpírala.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme