Jan Matura už se těší do Harrachova na Světový pohár v letech na lyžích

První únorový víkend se do Harrachova sjedou nejlepší světoví letci na lyžích. Zdejší závod Světového poháru bude generálkou na mistrovství světa, které se na mamutím můstku pod Čertovou horou uskuteční v příštím roce. Organizátoři očekávají skvělou atmosféru i díky posledním výsledkům Jana Matury.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Matura se raduje z premiérového triumfu ve SP v kariéře

Jan Matura se raduje z premiérového triumfu ve SP v kariéře | Zdroj: ČTK

Bývalý sdruženář se v průběhu letošní sezony zlepšoval, ale to, co předvedl předchozí víkend v japonském Sapporu, nečekal snad ani největší optimista mezi českými fanoušky. Vyhrál dva závody světového poháru za účasti téměř celé světové špičky. Teď už Jan Matura vyhlíží blížící se domácí závody.

„Lety mě vždy bavily a teď, když to vychází, tak člověk trochu myslí na lepší umístění, nicméně v tom skoku se nedá plánovat umístění do top 10. Tam to ovlivňuje hodně faktorů, a i když ty skoky vycházejí, tak to pořád může být klidně 6. nebo klidně 15. místo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými skokany na lyžích mluvil Jakub Marek

Nad tím, že by ho očekávaná bouřlivá atmosféra svazovala, zatím nepřemýšlí. „Tak to mě vždycky povzbuzovalo a samozřejmě budou teď lidé očekávat úplně jiné výsledky, ale pro mě je teď důležité si ten sport užívat,“ říká s klidem Jan Matura.

V předchozí sezoně byl nejlepším českým skokanem ve světovém poháru Roman Koudelka. Ten se ale od začátku sezony spíš trápí. „U mě je problém, že na té hraně dávám možná víc síly, než je potřeba,l a pak ta technika jde trochu stranou. U těch letů se spíš soustředím na letovou fázi, a když se budu soustředit na let, tak to půjde automaticky. Takže do Harrachova se těším a věřím, že pak to bude úplně něco jiného,“ věří Roman Koudelka.

Koudelka má na Harrachov smíšené vzpomínky

Dva roky zpátky skončil ve Světovém poháru v letech pod Čertovou horou třetí, ale přibližně před rokem zde po pádu na vedlejším menším můstku skončil po vážném pádu v nemocnici.

„Teď když přijedu do Harrachova, tak se mi vybaví třetí místo na letech, protože teď jsou lety a ten můstek, co je vedle, ten jde pro mě v tuhle chvíli stranou a doufám, že ještě dlouho bude,“ dodává s úsměvem Roman Koudelka.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme