Janda deset dnů neskákal, přesto byl z Čechů nejlepší. Hrozně jsem se těšil, přiznal

Před necelými 11 lety vyhrál Jakub Janda celé Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích. Pak zažil sezóny průměrné i ty, kdy se mu vůbec nedařilo. V začátku tohoto ročníku Světového poháru se trápil a nepomáhaly mu ani špatné lyže. Nyní to ale vypadá na obrat – v kvalifikaci na úvodní závod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu byl totiž nejlepším z Čechů, když skončil na 12. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Jakub Janda.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Když jste v kvalifikaci přistál na 139,5 metru, tak jste poměrně dlouho vedl. Jak jste si užíval podium pro nejlepšího?

Bylo to samozřejmě příjemné. Po dlouhé době jsem si vyzkoušel leader box a to tak, že i po skokanovi po mě.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým skokanem na lyžích Jakubem Jandou mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

S vaším skokem budete asi spokojený. Přesto určitě budete hledat chyby. Jaké najdete?

To musíme probrat na videu. Dnes jsem si v prvním kole skočil první skok po deseti dnech. Na druhý tréninkový skok jsem si vzal nové lyže, a protože dobře pracovaly, rozhodli jsme se, že si je vezmu i na závod. A asi to byla správná volba.

Někdy se stane, že je člověk spokojený, ale jeho výkon není moc viditelný. Vnímal jste to nyní jinak, když jste držel první místo?

Člověka to potěší. Jak už jsem řekl, dnes jsem měl první skok po deseti dnech, při druhém jsem měl obavy z nových lyží. Ve třetím skoku jsem do toho šel naplno. Přiznám se, že jsem nervózní, protože první závod Turné je hodně důležitý. Díval jsem se, že vypadlo pár borců, kteří měli jasně postoupit. Takže jsem za ten můj skok velice rád.

Prevce převyšuje Prevc. Je těžké se z bratra radovat, přiznává Peter před Turné čtyř můstků

Číst článek

Co jste dělal v těch deseti dnech během vánočního období, kdy jste nemohl skákat? Zdá se, že vám pauza pomohla…

Trenérům někdy říkám, že jak skáču dlouho, tak že bych si někdy potřeboval odpočinout, protože pak chytám ten správný pocit. Skákání mi nevyšlo kvůli počasí. Nedalo se skákat jak v Harrachově, tak v Klingenthalu, takže jsme jeli rovnou sem. Hrozně jsem se na skoky po těch deseti dnech těšil.

Už se vám konečně podařilo najít ten správný pár skokanských lyží?

Je to můj třetí pár, co mi letos vyrobili. Trošku jsme to s firmou řešili. Mám na nich dva skoky a zdá se, že pracují dobře. Myslím, že se osvědčily.

Tomáš Kohout, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme