Janda odskákal ve smíšených družstvech možná svůj poslední závod na MS

Smíšené týmy už dávno nejsou ve sportu výjimečné, naopak čím dál více se z nich stává móda. Možná neznáte korfbal, ale asi jste zaznamenali smíšené štafety v biatlonu nebo tenisové mixy. U skoků na lyžích je to pořád novinka, ale odbyla si i premiéru na mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští reprezentanti ve skoku na lyžích (zleva) Michaela Doležalová, Jalub Janda, Vladěna Pustková a Jan Matura | Zdroj: ČTK

„Všechno je jednou poprvé. Nevím, co k tomu dodat. Je to zajímavé, absolvovat jsem to chtěl, to se mi v kariéře povedlo. Uvidíme, jak to půjde dál, jestli nám to dá do toho druhého kola, abych si skočil ještě jednou,“ říkal Jakub Janda, jako by celou dlouhou kariéru nečekal na nic jiného, než až bude v jednom týmu skákat se ženami.

České družstvo s ním, Michaelou Doleželovou, Vlaďkou Pustkovou a Janem Maturou ale skončilo poslední a pro Jandu to byl možná i poslední závod na mistrovství světa vůbec. Když začínal, skoky žen na vrcholné úrovni prakticky neexistovaly, ale teď si pozici vydobyly i u něj. Byť sympatie vyjádřil slovy, že když mohou ženy vzpírat, proč by nemohly skákat na lyžích. A ke společnému závodu dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Na MS v Itálii se poprvé objevila soutěž smíšených družtev ve skoku na lyžích

„Bohužel na ty holky ještě nechodí tolik diváků, takže to zkombinovali tímto způsobem a myslím si, že je to velmi zajímavé. Ve sjezdu jezdí také kombinovaná družstva. Nevím, jak tam se utuží mančafty po večerech. Asi taky skvěle,“ obrátil všechno v machistický výrok Jakub Janda. Neberte ho prosím doslova, zkuste to po vzoru skokanky Vladěny Pustkové.

„Kuba je zrovna ten, co nám ‚zavařuje‘. Říká, že jsme si vybraly chlapský sport, tak ať si zvykáme na jejich zvyky. Ale Kuba je Kuba, ten se nedá s nikým srovnat.“

Jako jedna z průkopnic ženského skoku má samozřejmě radost jak ze samotné existence smíšeného závodu, tak z divácké účasti, jakou nepamatuje. „Třeba ve Slovinsku na SP na nás byla také spousta lidí, ale myslím, že tady jich je nejvíc. Takže tohle je prvně.“ Ale rozhodně ne naposledy. Smíšená skokanská družstva budou soupeřit i za rok na olympiádě v Soči.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme