Jaroslav Soukup překvapil třetím místem i sám sebe

Jaroslav Soukup byl v jednom kole. Nikoli trestném, i když hodně takových už jich ve své biatlonové kariéře absolvoval. Na mistrovství světa v německém Ruhpoldingu dojel třetí ve vytrvalostním závodě. A sám se pak nestačil divit, co ho všechno čekalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Jaroslav Soukup s bronzovou medailí z MS v Ruhpoldingu | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Jaroslav Soukup o kousek prohrál s Jakovem Fakem a Simonem Fourcadem, ale domácího Němce Birnbachera jen o necelou sekundu vytěsnil ze stupňů vítězů.

Při ceremonii Soukup vysvětloval zklamaným tribunám, že chtěl svého soupeře jen porazit a málem se omlouval, že se mu to povedlo. Pak ho vedli na tiskovou konferenci, kde se ruský kolega medailistů zeptal, jestli připravili něco pro své přítelkyně k blížícímu se Mezinárodnímu dni žen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Tomáš Kohout strávil s Jaroslavem Soukupem chvíle bezprostředně po zisku bronzové medaile

„Mám pro ni květinu ze slavnostního vyhlášení,“ pobavil Jaroslav Soukup Faka s Fourcadem i všechny novináře. Předal ji ale už dříve, se svou Renatou se potkal kousek od trati. „Dostal jsem pusu. Byla hrozně šťastná a pyšná,“ řekl.

Který muž by si tu chvilku neužil? Na druhé straně se Soukup rád vyrovnával i se shonem způsobený třetím místem na mistrovství světa. To totiž vyvolalo i báječné emoce.

Jsem strašně šťastný, řekl bronzový biatlonista Jaroslav Soukup

Číst článek

„Není to někdy více někdy méně, pořád to prožívám a je to hezké,“ užíval si Jaroslav Soukup, kterému aplaudovali při vyhlašování i spřátelení Slovinci. Trenéři a servismani si mohli na medaili ťuknout už před vyhlášením, ale český medailista to kvůli povinnostem nestihl.

„Já jsem se zasekl na dopingové kontrole a ani jsem nestihl večeři. Místo ní jsem měl akorát dvě housky.“ To už mu bronz visel na krku a v ruce třímal křišťálovou sošku jako část odměny. Obojí okomentoval prostými slovy, že se mu to líbí: „Mně zase tak nejde o to, jak to vypadá, ale zkrátka je to památka na to, co jsem dokázal, je to hezké,“ říkal Jaroslav Soukup.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme