Je to pro mě závod s velkým Z, přiznává Bauer před posledním startem na MS

Lyžař Lukáš Bauer se brání srovnání s Kateřinou Neumannovou, která využila poslední olympijskou šanci a v Turíně zvítězila. A konec kariéry se už opravdu přiblížil. Dnes poběží Lukáš Bauer ve švédském Falunu na 50 kilometrů klasicky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer na mistrovství světa ve Falunu v závodu na 15 km volně

Lukáš Bauer na mistrovství světa ve Falunu v závodu na 15 km volně | Foto: czech-ski.com

A na světovém šampionátu to bude naposledy. Přišel tedy čas větší motivace a využití poslední šance?

„Takhle se na to nekoukám, abych si říkal, že jdu do posledního závodu na mistrovství světa. Ale je to jednoznačně můj poslední závod na mistrovství světa,“ potvrdil Lukáš Bauer, že žádné další příště, za dva roky ve finském Lahti, už nebude.

Na druhou stranu, opravdu nevypadal, že by byl pod tlakem. Nervozitu přiznal, ale nestresuje se. A když jsme zabrousili na to, že by mu místní více technické tratě mohly vyhovovat, utahoval si.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer nastoupí ve švédském Falunu do svého posledního závodu na mistrovství světa

„Je tady nějaká půjčovna lyží?“ Naštěstí není a naštěstí pro novináře je nikdo na trať nepustí, aby si ji mohli vyzkoušet. Což samozřejmě Lukáš Bauer ví. Stejně jako to, že se o jakékoliv trati může říkat, jak by mohla někomu vyhovovat.

„Právě na těch mírnějších kopcích když rupnete, tak získáte mnohem větší ztrátu než v prudkých kopcích, které můžete běžet stromečkem. Ale je to jedno,“ vysvětlil Bauer.

Neb pro všechny budou podmínky stejné, zvlášť když jde o závod s hromadným startem. Lukáš Bauer je připravený, formu ukázal 7. místem na volné patnáctce a štafetu kvůli přípravě na padesátku vynechal. A podle zkušeností si může dovolit i takhle popsat své ambice.

„Na jaře jsem přišel a řekl, že chci všechno vsadit na padesátku. Všechno jsem na ní vsadil a jednoznačně je to pro mě závod s velkým Z. Ale nejsem v pozici, abych se mohl považovat za favorita na vítězství,“ přiznal Bauer.

Závod na 50 kilometrů klasicky s hromadným startem, který poběží kromě Lukáše Bauera i další Češi Martin Jakš a Aleš Razým, začne ve 13 hodin a 30minut.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme