Je to skoro jiná disciplína než v USA, říká Bank o závodu ve Val d´Isere

Lyžař Kryštof Krýzl vybojoval ve Val d' Isere nejlepší umístění své kariéry v obřím slalomu Světového poháru. Skončil 20. se ztrátou čtyř sekund na vítěze Marcela Hirschera z Rakouska. Porazil mimo jiné i suveréna této disciplíny Američana Ligetyho. Ten totiž stejně jako další favorité první jízdu nedokončili. Další z Čechů Ondřej Bank sice ano, ale na rozdíl od posledních dvou závodů v Americe to na bodované pozice nestačilo. Bank skončil 33.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování - Ondřej Bank mezi dvěma koly obřího slalomu na mistrovství světa | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Mně to tady nikdy moc nesedělo a dlouho jsem nejel na tak tvrdém sněhu. Na tom brutálním ledu mi to zatím moc nejde,“ vysvětloval v cíli závodu Ondřej Bank.

Byl to velmi těžký slalom nejen pro něj, ale i pro světovou elitu. Do cíle nedojeli suverén obřího slalomu Ted Ligety, vedoucí muž Světového poháru Aksel Lund Svindal ani bouřlivák Bode Miller.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ondřejem Bankem si povídal v cíli Jan Kaliba

„Ten kopec je hodně prudký a členitý, musí se tu postavit ‚obřák,‘ který je hodně hustý a to je absolutní rozdíl oproti Americe. Je to skoro jiná disciplína než v USA. Člověk se musí přeorientovat na jinou pistu, jiný sklon a to se mi nepovedlo. Vím, že mi to na těch prudkých kopcích moc nejde a na tom musíme ještě hodně zapracovat,“ vidí rezervy Ondřej Bank.

Ten udělal ve spodní části závodu relativně velkou chybu, která ho stála postup, ale i s ní měl dlouho naději na postup do druhého kola. „Hlavně jsem si říkal, že bych si to za tu jízdu nezasloužil, dopadlo to tak, jak mělo. Je vidět, že na tom jezdili dobře kluci, kteří v Americe nepostoupili třeba ani do druhého kola, každému vyhovuje něco jiného, každý udělá chybu,“ dodává Ondřej Bank.

Narozdíl od něj zářil v cíli Kryštof Krýzl spokojeností. "Je to pro mě skoro zázrak, minulý týden jsem se díval na kluky, jak závodí v televizi a teď jsem zažil super den. Jsem naprosto spokojený. Na startu jsem měl číslo 58, tak jsem si říkal OK, nemám co ztratit, zkusím to 'narvat' a vyšlo to, paráda."

Přehrát

00:00 / 00:00

S Kryštofem Krýzlem mluvil ve Francii Jan Kaliba

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme