Je to skvělé, těší Ondřeje Banka povedený návrat po zdravotních problémech

V posledních dvou letech ohromoval Ondřej Bank spíš doktory než fanoušky lyžování, ale s přicházející zimou hlásí návrat zdraví, formy i ambicí. Poté, co překonal zranění ramena, kolena i čelisti a také záhadný exotický virus, tak vyměnil pro tuto sezonu značku lyží a vydržel během přípravy zdravý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank v cíli superkombinačního sjezdu | Zdroj: Reuters

I proto dokázal minulý týden v Americe po dlouhé době bodovat v závodech Světového poháru a díky tomu se představí i v dnešním obřím slalomu ve Val d´Isere. „Cením si těch výsledků v Americe tak hodně, že je to pro mě spíš takový malý zázrak a bylo to to maximum, v co jsem doufal.“

Ondřej Bank mluví o 30. místě ve sjezdu a 25. v obřím slalomu v americkém Beaver Creeku. Získal tím nejen možnost pokračovat v závodění ve Světovém poháru i na evropském sněhu, ale ve 33 letech také jistotu, že návrat po dvou rocích zdravotních problémů má smysl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými sjezdaři mluvil před startem Světového poháru ve Val d´Isere Jan Kaliba

„Je to skvělé, protože se dá říct, že jsem se vrátil tam, kde jsem skončil. Protože tu poslední sezonu, kterou jsem měl velmi povedenou, tak jsem třeba ve sjezdu jezdil pomaleji a horší umístění, než třeba teď v té Americe a i v ‚obřáku‘ je ještě hodně rezerv a přitom to bylo v pohodě. A postupně se rozzávoďuji a doufám, že to bude pokračovat,“ vyhlíží Bank třetí obří slalom sezony, ve kterém bude mít letos poprvé také krajana.

Kryštof Krýzl se jako druhý Čech vydá na trať ve Val d´Isere, která je hodně specifická. Na extrémně prudkém kopci budou branky nezvykle blízko u sebe a světová špička cítí šanci za takových podmínek konečně porazit suveréna téhle disciplíny Američana Teda Ligetyho.

„Víc se zatáčí, samozřejmě se budou všichni pokoušet o carving, ale skoro to v těch lyžích ani nejde. Je to zajímavé. Trenéři říkali, že jsou nahoře první 4 brány od sebe 13 metrů, což je spíš podobné paralelnímu slalomu. Je to těžký kopec a všichni si tu brousí zuby na Ligetyho, protože tohle je kopec, kde on nemůže tak skvěle využít ten čistý oblouk,“ říká Krýzl a od nás se o honu na Teda Ligetyho i o ostatních zajímavostech v dnešním vysílání dovíte.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme