Je to 'svěťák' jako každý jiný, shodují se čeští biatlonisté

Snad každý sportovec se chce před vlastním publikem co nejvíc předvést, potěšit fanoušky dobrým výkonem a ideálně i výsledkem. Tahle touha se může stupňovat, čím delší dobu se závodník v domácím prostředí neukázal. Čeští biatlonisté čekali na další podnik Světového poháru na našem území dlouhých 31 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

„Pro nás je to jako jedno z kol Světového poháru. Kdyby to bylo někde jinde, tak k tomu přistoupíme úplně stejně, protože máme mistrovství světa v Ruhpoldingu až v březnu. Takže nás čeká dlouhá cesta a nějaké ladění jsme k tomu zatím nesměřovali,“ říká vcelku logicky šéftrenér českého národního týmu Ondřej Rybář, protože v Nové m Městě na Moravě se bude závodit o tytéž body jako jinde a světový šampionát je přece důležitější.

Ale může v tom být i kus taktiky sejmout ze svých svěřenců tlak na výsledky. U Veroniky Vítkové se to zdá se podařilo. „Já to beru jako Světový pohár. Nějak to nevnímám, ale přijde se na mě podívat hodně známých,“ říká česká jednička mezi ženami. Jinak to ovšem vnímá její protějšek v mužské kategorii Michal Šlesingr.

„Větší tlak trošku pociťuji. Je tu spousta novinářů a to je pro nás určitě náročnější. Na druhou stranu je potřeba si to vyzkoušet, protože za rok tu máme mistrovství světa a nebylo by dobré, abychom příští rok nějak vyhořeli. Určitě je dobré, že si to tu vyzkoušíme.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Suchan si před závodem Světového poháru v Novém Městě na Moravě povídal s českými biatlonisty

A aby ten tlak nebyl na Michala Šlesingra příliš velký alespoň ze strany trenéra, určil Ondřej Rybář především pro něj a Jaroslava Soukupa spíše reálný než přehnaně optimistický cíl. „Když jsme tu s kluky, kteří jsou ve svěťáku do dvacítky, tak do desátého místa by se určitě slušelo dojet,“ přeje si kouč českých biatlonistů Ondřej Rybář. Světový pohár zahájí na Vysočině vytrvalostní závod žen, který odstartuje ve 14 hodin a 15 minut.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme