Je to vabank, říká lyžař Bank o návratu k závodění

Místo letní přípravy dlouhé měsíce zápasil s podivnou nemocí. Lékaři si ho přehazovali jako horký brambor a dodnes neurčili příčinu jeho potíží. Tělo se ale postupně umoudřilo, a tak se lyžař Ondřej Bank začátkem listopadu postavil na lyže, dnes odpoledne odletěl do Ameriky a vrací se k závodění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdař Ondřej Bank | Foto: Filip Jandourek

Vypadalo to nejdřív jen jako bláznivý nápad a jeho lékaři z toho nejásají. Jenže Ondřej Bank si s ničím příliš hlavu neláme, a tak se mu tajné přání postavit se na start ostrého závodu už na začátku prosince nejspíš vyplní.

„Zdravotní stav i kondice se výrazně zlepšily. Chceme využít toho, že je odjetý teprve jediný závod Světového poháru. Je to trochu vabank, ale takhle jsme se rozhodli,“ říká jednatřicetiletý lyžař, který pochopitelně po dlouhé pauze nebude pokoušet osud a vynechá páteční sjezd i sobotní superG a vyzkouší si až nedělní obří slalom.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžař Ondřej Bank se vrací do SP

Soupeři, kteří měli povědomí o jeho vleklých problémech, na něj možná budou ve středisku Beaver Creek civět jako na zjevení.

„Asi jo. Sám jsem trochu překvapený, že věci nabraly rychlý spád, ale cítím se na lyžích dobře. Včera už jsme simulovaně jezdili docela dlouhé tratě obřího slalomu, tělo dobře zareagovalo a časy nebyly vůbec špatné. Tak jsme si řekli proč to nezkusit, uvidíme. Navíc ve Val d’Isere, kde se koná příští díl SP, není sníh a tak hrozí, že by se závod v obří slalomu a slalomu přeložil do Ameriky. To by pro mě bylo úplně nejlepší.“

I z toho důvodu, že by se finančně náročná akce "Amerika" více vyplatila i ekonomicky. V tuto chvíli je ale pro Banka podstatné především nepouštět ze zřetele své zdraví a signály, které vydává jeho tělo.

„Pořád měříme a sledujeme tep a laktáty, tělo se srovnalo se zátěží vcelku rychle. Jedeme to vyzkoušet a uvidíme. Podle toho se rozhodneme, protože i po jednom odjetém závodě se mohu rozhodnout, jestli to půjde nebo ne. S body mi to naštěstí nic neudělá,“ myslí Ondřej Bank i na to, aby si uchoval možnost startovat s nízkými čísly, kterou si vybojoval v minulých sezónách.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme