Je to velké zklamání, prohlásila po vytrvalostním závodu na MS biatlonistka Vítková

Hodně dlouho mohla biatlonistka Veronika Vítková doufat v první desítku z vytrvalostního závodu na mistrovství světa v německém Ruhpoldingu. Když ale odjížděla z poslední střelecké položky, kde netrefila dva terče, sama věděla, že je po nadějích. Po závodě byla evidentně vyčerpaná a smutná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod Světového poháru v biatlonu, sprint žen na 7,5 kilometru, Nové Město na Moravě, 13. ledna. Česká běžkyně Veronika Vítková skončila 13 | Zdroj: ČTK

Veroniko, jak vám je po závodě, kde jste měla na dosah hodně dobrý výsledek, ale šlo to, jak se říká, ‘do kopru‘ poslední střelbou, kde jste minula dva terče?

Musím říct, že jsem opět trochu zklamaná, protože jsem pokazila poslední položku. Klepaly se mi ruce, klepaly se mi nohy. Prostě jsem to tam neudržela, nezvládla jsem to.

Trošku zklamaná? Není to větší zklamání?

Přehrát

00:00 / 00:00

S biatlonistkou Veronikou Vítkovou mluvil na mistrovství světa po vytrvalostním závodu Tomáš Kohout

Je to velké zklamání, ale na druhou stranu jsem ráda. Myslím, že tímto závodem jsem si potvrdila účast v závodě s hromadným startem. A tam se pořád dá udělat hodně dobrý výsledek.

Pojďme se na to podívat z té ‘lepší stránky‘. Vy jste minula hned první terč na první střelbě. Ono to mohlo všechno dopadnou mnohem, mnohem hůře!

Není to první závod, co jsem minula první terč v první položce. Nevím, co dělám špatně, v tréninku hodně chodíme po jedné ráně, hodně se tomu věnujeme, ale v závodě s tím mám prostě problém. Nevím, proč to je.

Vy se klepete ještě teď. Ten závod musel být hodně vysilující, těch 15 kilometrů. Na poslední střelbě bylo to klepání z nervozity nebo už i z fyzického vyčerpání?

Bylo to určitě z fyzického vyčerpání, teď hodně cítím bolavé nohy, bolavé ruce. Bylo to dneska hodně náročné.

Co říkáte na to, že třeba Magdalena Neunerová minula šestkrát, další favoritka Darja Domračevová taky, Kaisa Mäkäräinenová pětkrát? Takže ta střelba byla dnes hodně těžká. Foukalo tam nějak výrazně? Nebo čím to je?

Když mi trenéři na trati hlásili, že jsou takhle špatné střelby, sama jsem z toho byla překvapená, protože podmínky na střelnici nebyly nijak složité. Myslím, že nebyly o moc jiné než při nástřelu. Ale bohužel ty chyby se tam dělaly. Vítr sice chvílemi foukal – někdy víc, někdy míň – ale nepřišlo mi, že by to mělo být nějak složité.

Jak se z toho budete oklepávat? Protože vás sice čekají dva dny volna, ale potom máte štafetu, pak ještě závod s hromadným startem, je to hodně náročné mistrovství světa. Navíc tratě jsou pořád měkčí, i když už je tedy pořadatelé upravují lépe.

Program tu je určitě hodně náročný, ale my jsme měly po stíhacím závodě dva dny volna, teď máme závod, opět dva dny volna. Myslím, že se tam dá zregenerovat, odpočinout a mohlo by to být dobré.

Jak teď budete regenerovat, jak si odpočinete od toho těžkého závodu? Jak si také trošku vyčistíte hlavu, aby to zklamání co nejrychleji uplavalo?

Určitě bude nějaká masáž a hlavně hodně spánku.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme