Jilemnickou padesátku vyhrál Novotný

Běžec na lyžích Viktor Novotný vyhrál druhý díl SkiTour, tedy Jilemnickou padesátku. Na tu přijelo mnohem méně závodníků než na slavnější prvníčást seriálu Jizerskou padesátku, i přesto ale nebyla o zdatnou konkurenci nouze.

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Eva Nývltová

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Eva Nývltová | Foto: czech media ski team

Viktor Novotný byl v cíli o 57 sekund dřív, než druhý Tomas Kyncl, třetí Miroslav Janošec ztratil další dvě minuty. Mezi ženami byla suverénně nejlepší Jana Jetmarová. Do cíle Jilemnické padesátky doběhlo přes 230 závodníků.

00:00 / 00:00

S ředitelem závodu Stanislavem Henychem mluvil Miroslav Augustin

"Každoročně se nám podaří, že oproti předchozímu roku přijede zhruba o deset procent více závodníků. V celkové dvoudenní bilanci tu bylo více než 800 závodníků, což nás velmi těší," pochvaloval si ředitel závodu Stanislav Henych.

Dalším dílem seriálu SkiTour bude Karlovarská padesátka, Orlický maraton a Kašperská padesátka.

Miroslav Augustin, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít