Jiroutek: Vyzdvihl bych výkon Hlavy a zdravotní stav Koudelky

Čeští skokani nemusejí počítat po závodech v Harrachově padlé, jak by se mohlo zdát po prvním dnu, kdy se rozbil Roman Koudelka. Naopak. Závody Světového poháru na domácím můstku mohou hodnotit veskrze pozitivně. A také to tak pojali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér David Jiroutek | Foto: ČTK/AP

Výhrou bylo pro všechny bez výjimky už to, že se v Harrachově závodilo. Pořadatelé skutečně odvedli maximum a vyplatilo se jim to. Dokonce je netrápil ani vítr. Trenér českého týmu David Jiroutek vyzvedl dva momenty víkendu. Výkony Lukáše Hlavy a zotavení se Romana Koudelky.

„Hlávka si vybral trošku slabší chvíli z těch všech tří dnů, ale i tak je s horším skokem na třináctém místě a to je super. Zadruhé jsem rád, že Roman zůstal v první desítce pro závod ve švýcarském Engelbergu, takže první den nebude pro něho hned o nervech,“ říká Jiroutek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout si povídal s českými skokany a jejich trenérem po skončení Světového poháru v Harrachově

Roman Koudelka se tedy do závodu Světového poháru může vrátit tak, jako by si dal vlastně jenom víkendovou pauzu. To Lukáš Hlava, který se vyrovnal se ctí s nenadálou pozicí české jedničky, si pochvaloval osmé a třinácté místo z individuálních závodů.

„Pro mě je to samozřejmě pozitivní a pro kluky si myslím větší motivace. I to šesté místo v soutěži družstev byl podle mě dobrý výkon. Já osobně bych se chtěl udržet v té desítce teď po Engelbergu, abych nastoupil do Turné čtyř můstků v top ten,“ plánuje si Lukáš Hlava.

A Jan Matura je rád, že svým dvacátým místem dosáhl poprvé v sezóně na body do Světového poháru. „Konečně to tam, jak se říká, spadlo. Byly dva kvalitní závody, ale chyby tam pořád jsou.“

Kdo by mohl být zklamaný? Třeba Jakub Janda. V prosinci 2005 tu skončil sedmý a vyhrál, teď nejdříve nepostoupil do druhého kola a pak obsadil 24. místo.

„Tak určitě byl letos druhý závod lepší než ten první. A škoda, že ty skoky nebyly delší, ale je tam dobrá výchozí pozice pro trénink a závody,“ říká optimisticky - ač jindy pesimista - Jakub Janda.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme