Jizerská padesátka se nejspíš nepojede, není na čem

47. ročník legendárního závodu Jizerská padesátka je v ohrožení. Organizátoři doplácejí na nezvykle teplé počasí, které ve střední Evropě vládne už několik týdnů. Start tradičního běžkařského závodu je naplánovaný na příští neděli a nedostatek sněhu pořadatelům komplikuje situaci. V Bedřichově na Jablonecku mizí i sníh, který organizátoři nechali uměle vyrobit nebo dovezli z okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zelené pláně bedřichovské v okolí startu Jizerské padesátky | Foto: Tomáš Mařas

Pod nohama křupe sníh jen na prvních 400 metrech trati. Pak to vypadá všude stejně - bahno a čvachtanice.

„Sněhu je málo a z toho nastříkanýho sněhu, který jsme vyrobili hned od konce listopadu, je rozhrnuto 400 metrů. Dál už to nestačilo, dál už je sněhu málo a přírodní prostě není. Míst, kde je to nejkritičtější, je víc. Po celé trati,“ říká, ředitel tratí legendárního závodu Radim Nyč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Mařas

Jedním z běžkařů, kteří jezdí na zbytcích sněhu na bedřichovském stadionu, je i Petr Vymazal:

„Je to taková nouzovka. Není co dělat, není kde jezdit a tady těch 300, 400 metrů je jakžtakž upravených. Už se nepřipravuji na Jizerskou padesátku, stačí sledovat předpověď a stačí vědět, v jakém je to tady stavu."

„Ještě v minulém týdnu to vypadalo tak, že by sníh měl napadnout, ale ta předpověď se opět posunula, takže teď jsou prognózy velice špatné a za současného stavu není možno závod odjet," říká ředitel závodu Martin Koucký.

„V pondělí oficiálně sdělíme podmínky, za jakých budeme kompenzovat startovné těm, kteří už ho zaplatili," dodává Koucký.

Definitivní rozhodnutí, jestli bude 47. ročník Jizerské padesátky zrušen, padne v pondělí odpoledne.

Běžkaři využívají zbytek umělého sněhu na startu Jizerské padesátky | Foto: Tomáš Mařas

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme