Jizerskou 25 zkomplikoval déšť. Závod připomínal spíš vodní lyžování

Vydatný déšť zkomplikoval běžcům na lyžích nedělní závod na 25 kilometrů v Bedřichově. Jizerská pětadvacítka se nakonec uskutečnila, na několika úsecích ale měli lyžaři pod nohama místo sněhu spíše vodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská 50 se pojede v neděli 11. ledna v Bedřichově na Jablonecku | Zdroj: ČTK

„Bylo to šílené, na trati byly velké kaluže vody. Při stoupání jsem se hrozně bořil, takže jsem byl šťastný, když jsem byl na rozmezí. To už jsem věděl, že do cíle to bude relativně po rovině,“ vysvětloval vítěz Jiří Ročárek, který se z výhry radoval už na včerejší třicítce, ale tu jel paradoxně rychleji, než o pět kilometrů kratší závod.

Na takhle mokrém sněhu to zkrátka moc nesviští, což dost dobře poznali i další běžci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy závodníků na "podmáčenou" Jizerskou pětadvacítku sbíral reportér David Nyč

„Chvílemi to bylo strašně. Mokro, déšť, vítr, podmínky byly těžké. Mám kompletně mokré nohy, trať spíš připomínala vodní lázeň,“ potvrdil jeden ze závodníků. „Poprvé jsem do cíle dojela nevyždímaná. Ždímat ale budu vodu z bundy a bot, projížděli jsme hlubokou vodou,“ dodala další účastnice.

Už na prvních metrech trati, ještě na stadionu, byly takové malé rybníčky. Nedělní závod by se dal s trochou nadsázky nazvat Intersport Jizerská pětadvacítka ve vodním lyžování.

„Bylo to spíše vodní lyžování, ještě to chtělo nějaký motůrek, aby to ve vodě jelo rychleji,“ usmívala se další lyžařka, která ale závod dokončila, a má tedy splněno.

Padesátka bude zkrácena

Víc starostí mají teď pořadatelé. Kvůli dešti totiž museli sáhnout ke změnám týkajících se drobného zkrácení trati.

„Déšť nám ohrozil Oliveckou horu, kde se vůbec nepojede. Je asi deset míst, kde jsou louže, ale budeme na tom pracovat. Trať bude sice kratší, ale měla by být připravená,“ vysvětluje jeden z organizátorů Jaroslav Veselský, že si závodnici zkrátí trasu Jizerské padesátky zhruba o tři kilometry.

Příznivou zprávou ale je, že by se v noci měla dostat teplota bod mrazu a další zhoršení aktuálního stavu tratí tedy snad nehrozí. Hlavní padesátikilometrový závod odstartuje za účasti laufařských hvězd v neděli v 9 hodin.

Jizerská padesátka / Jizerská 50 | Foto: Michal Jindra

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme