Jizerskou padesátku poběží v lednu znovu i Řezáč s Koukalem

Na start Jizerské padesátky se v lednu opět postaví tisíce běžkařů. Chybět by neměli ani trojnásobní vítězové Nor Anders Auckland se Švédem Oskarem Svärdem, norský olympijský šampion Thomas Alsgaard nebo české hvězdy Stanislav Řezáč a Martin Koukal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Koukal | Foto: Skimagazin

Tomu se v Bedřichově v jeho dosavadních dvou startech moc nedařilo. Proto bývalý mistr světa věří, že si tentokrát své maximum vylepší.

„První rok jsem byl nezkušený. Vzal jsem si lyže s voskem, ale nejlepší jeli soupaž. Loni už jsem byl zkušenější, takže jsem si vzal lyže bez vosku, a nejlepší jeli s voskem (smích), takže uvidím, jak to vyberu letos. Chci si zlepšit svůj nejlepší výsledek, což je 21. místo, nebo ten rodinný, což je 11. místo,“ říká světový šampion na 50 kilometrů volnou technikou z roku 2003 Martin Koukal.

Přihlášený je také Lukáš Bauer, jeho start ale bude záviset na výkonech na Tour de Ski. Jinak je hlavní závod na 50 km klasicky se startem a cílem v Bedřichově byl již vyprodán, do stopy tak 12. ledna vyrazí 4800 běžců.

Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme