Jsem na sebe strašně naštvaný, uvedl po superkombinaci Ondřej Bank

Ondřej Bank se představí na slavnostním vyhlášení šesti nejlepších lyžařů dne v centru Garmische. Medaili tam ale český závodník nakonec přebírat nebude, i když k ní měl při superkombinaci na mistrovství světa blízko. Páté místo po sjezdu už ale nedokázal při slalomu na hoře Gudiberg v Partenkirchenu vylepšit a pátý zůstal. Zvítězil Nor Svindal před dvojicí Italů Innerhofer a Fill, na kterého třicetiletý Čech ztratil půl sekundy. Při rozhovoru s Janem Kalibou byl Ondřej Bank v cíli hodně sebekritický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank rozdává autogramy v cíli sjezdu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Útok na medaili nevyšel! Co Vám teď běží hlavou?

Jediné, že jsem zase prostě zbytečně moc myslel. A jak už jsem si tisíckrát řekl, že nepojedu nikdy na jistotu a neudělal jsem to ani v Kitzbühelu, tak dneska jsem jel prostě na jistotu. A to je vždycky špatně a nedá se takhle jezdit! Jsem na sebe strašně moc naštvaný!

Přehrát

00:00 / 00:00

Jsem na sebe strašně naštvaný, prohlásil Bank na MS po superkombinaci

Takže tím hlavním důvodem je pomalý slalom? Zbytečně opatrný …

Zbytečně opatrný! Já jsem věděl, že jich hodně vypadlo a že by mělo stačit jet jakoby normální jízdu. Ale to je strašně těžké to odhadnout. Pak jsem dole udělal chybu před rovinou a místo toho, abych byl druhý, tak jsem pátý. A je to pro mě velké zklamání!

Řešil jste si to sám v sobě těsně před startem – pojedu na riziko nebo opatrněji?

Já jsem chtěl jet normálně, normální jízdu. Ani ne na riziko, ani na to. Ale v těch podmínkách, co byly dnes, to bylo strašně těžké odhadnout. A já jsem pak udělal chybu, což byl ten problém. Ale místo toho, abych je normálně naplno a útočil třeba i na první místo, tak zbytečně …

Na jednu stranu je to Vaše nejlepší umístění na mistrovství světa, na druhou stranu při neúčasti Kosteliće nebo Janky už takovouto šanci na medaili mít nemusíte. Jaký pohled u Vás převažuje?

Určitě ten druhý. Myslím, že jsem tady jezdil super sjezdy a všechno, myslím, že jsem na to měl a zbytečně si to nechal uniknout svoji jakoby hloupostí.

Vy jste známý pohodář. Rozhodí Vás tady to na nějakou dobu?

Asi jo, asi určitě. Asi na hodinu, než si dám schnitzel nahoře. Jsem prostě hloupej a je to moje chyba!

Do konce světového šampionátu zbývají tři závody. Pojedete všechny?

Tak slalom a ‘obřák‘ určitě, na týmy se ještě nějak domluvíme. Já jsem teď strašně unavený, možná by bylo lepší, kdyby jeli kluci, kteří jsou čerství – Adam (Zika) nebo Trejbič (Filip Trejbal). Bude se to teď nějak vymýšlet, kdo bude nejrychlejší.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme