Jsem rád, že už patřím do světové špičky, říká po MS krasobruslař Březina

Po bok legendárního Ondreje Nepely se mohl zařadit český krasobruslař Michal Březina, kdyby na světovém šampionátu ve francouzském Nice vybojoval medaili. Druhý muž po krátkých programech ale nakonec po chybách u čtverných skoků skončil až šestý. „Bohužel jsem nezajel tak dobře, jako v krátkém programu. Ale to se stává,“ řekl Březina bezprostředně po závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina na medaili na MS nakonec nedosáhnul | Foto: Michal Jurman

Měl jste velkou příležitost získat medaili. Jak velké je zklamání po dojezdu?

Ano, příležitost byla velká. Měl jsem na druhém místě velký náskok, bohužel to nevyšlo. Pořád jsem ale mezi nejlepší šesticí a máme zajištěny dvě místa i pro příští rok, takže prostě super. Jediné, co mě opravdu hodně mrzí, jsou ty čtveráci. Musím začít jezdit čisté jízdy.

Dá se nějak přepočítat, jak moc vás dělilo šesté místo od medaile?

Stačilo nespadnout u čtverného toeloopu, ten byl hodně nedotočený. A kdybych dal místo flipu s dvojitým toeloopem flip s trojitým, tak by to asi stačilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Michalem Březinou si po závodu povídal reportér Michal Jurman

Po krátkém programu jste figuroval na druhém místě. Byl jste před druhou jízdou nervózní?

Ano, trošku jsem byl. Možná jsem udělal tu chybu, že jsem seděl blízko u ledu a slyšel jsem všechny body a v podstatě jsem slyšel reakci na všechno, co ti kluci udělali. Už vím, že to dělat nemám, takže příště budu někde v klidu od veškerého dění.

Vy jste od dob legendárního Ondreje Nepely mohl být po dlouhých 39 letech prvním krasobruslařem, který by získal na mistrovství světa medaili. Věděl jste o tom?

Svědomí zpytoval Březina po volné jízdě i před japonskými novináři | Foto: Michal Jurman

Ne, ale věděl jsem, že Ondra byl posledním Čechoslovákem, který vyhrál mistrovství světa. Něco podobného se mi stalo na juniorském šampionátu, kde jsem po 39 letech získal medaili. Tady se mi to bohužel nepodařilo. Jsem ale už tři roky mezi první šestkou a to je, myslím si, skvělý výsledek.

Znamená to tedy, že patříte do světové špičky, a že byste v ní rád zůstal?

Myslím si, že ty jízdy, které jsem tady předvedl, do té špičky patří. Na tu medaili ale musím ještě více zapracovat a hlavně jezdit čistě. Udělal jsem trošku více chyb než je zdrávo.

Jaké bude rozloučení se sezonou? Pojedete s dalšími krasobruslaři třeba do Monaka?

Tam se možná pojedu podívat zítra, protože celý den mám volno. Určitě si to užiju a půjdu se možná vykoupat i do zdejšího studeného moře.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme