Jsem roztržitá, netrefím ani stodolu, lituje Koukalová trestných kol při stíhačce

Na trati byla pátá nejrychlejší, o výraznější posun než na osmé místo ale Gabrielu Koukalovou připravila tři trestná kola po chybách na střelnici. Česká biatlonová hvězda za v Novém Městě nemůže se střelbou srovnat, zároveň prostí fanoušky, aby přáli úspěch i jejím hlavním konkurentkám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová během stíhacího závodu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gabrielo, dokázala jste se posunout o pět míst. Jste spokojená?

Úplná spokojenost určitě nevládne. Mám na víc a je mi líto, že jsem se zatím nemohla střelecky srovnat. Dělám spoustu chyb a jsem roztržitá. Běžecký výsledek snad nebyl špatný, trať byla dnes hrozně těžká. Kdyby mi Martina Sáblíková půjčila brusle, byla bych na tom líp.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na dojmy ze stíhacího závodu se chvíli po dojezdu zeptal Gabriely Koukalové reportér ČRo Jan Suchan

Byla jste na trati obezřetnější. Ondřej Moravec upadl a zničil zbraň.

Snažila jsem se jet chytře, hlavou, a vybírat si ty nejlepší části trati, protože to dnes bylo velmi nebezpečné.

A čím je ta střelecká rozpačitost?

Máte tu asi 20 tisíc fanoušků za zády. Je to takový kotel, že neslyšíte ani instrukce od trenéra. Není to jednoduché stoupnout si tam a snažit se předvést to nejlepší. Doma se člověk chce předvést v nejlepším světle. Závodit doma je o level těžší než pro ostatní závodníky, kteří v zemi hostují. I tak doufám, že osmé místo diváky aspoň neurazilo.

Co je na střelnici teď nejtěžší?

Když jedu po ležce na stojku a vím, že jsem v posledních dnech netrefila ani stodolu. Je to taková nejistota, že nikdy nevím, jak to dopadne, ale o to víc mě to baví. Snažím se fanoušky trošku překvapit.

Dvě ze tří chyb byly podle trenéra Zdeňka Vítka těsné. Berete to tak, že se od vás trošku odvrátilo štěstí?

To je život. Je jedno, jestli to bylo daleko, nebo blízko. Prostě to není zásah a byla to chyba. Ať je to milimetr nebo 10 centimetrů, vyjde to nastejno. Je to škoda.

Co běžecky, pořád se cítíte silná?

Dneska to nebylo jako včera, ale i tak si myslím, že když jsem jela za Kaisou a Laurou, tak jsem si říkala, že běžím asi celkem dobře. Laura mě ušoupala nahoře na přechodu pár desítek metrů před cílem. Když vás po trati žene tolik lidí, tak člověk jede ani neví jak. I kdybych dala pětku, tak jedu do komatu.

Proto jste Tiril Eckhoffovou přespurtovala?

Zdálo se mi, že tam byla dřív. Snažila jsem se jet takticky a vyzrát na ni. Koukla jsem se, do kterého koridoru se chystá, a vlezla jsem jí tam, abych ji trošku zabrzdila.

Všichni hodně chválí novoměstské publikum, ale co říkáte reakce na střelecké chyby Laury Dahlmeierové?

Nemám to ráda. Přát se má všem a je to docela blbá vizitka. Možná bych poprosila diváky, kteří se zítra chystají na závod, aby si tyhle projevy nechali. Je to znak neúcty vůči jiným závodníkům. Byla bych ráda, abychom byli přející tak, jak to je v jiných zemích.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme