Jsem strašně šťastný, řekl bronzový biatlonista Jaroslav Soukup

Český biatlon se po pěti letech dočkal medaile z mistrovství světa. Na stříbro a bronz Michala Šlesingra z Anterslevy navázal v německém Ruhpoldingu Jaroslav Soukup. Ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů skončil třetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzový medailista z MS v biatlonu Jaroslav Soukup | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

"Větší radost už asi ani mít nemůžu. Fakt jsem to netušil a jsem strašně štastnej," řekl bezprostředně po závodu reportérovi Radiožurnálu Jaroslav Soukup.

Čekal jste, že by se něco takového mohlo podařit? Protože vy jste tady běhal výborné časy a když se v individuálním závodu povede střelba, může se stát cokoliv ...

Je to tak, v tom dlouhém závodu je potřeba hodně dobře střílet, protože za každou chybu se přičítá minuta. Dneska se to sešlo úplně suprově, jsem hrozně šťastnej.

Přehrát

00:00 / 00:00

S bronzovým medailistou Jaroslavem Soukupem mluvil v Ruhpoldingu Tomáš Kohout

Jak těžké bylo hlídat se na poslední střelecké položce, aby tam nějaká minuta nepřibyla?

Naštěstí jsem to nevnímal a možná to pomohlo. Měl jsem si štěstí a spadlo to.

Skončil jste o dvanáct sekund za zlatým Slovincem Jakovem Fakem. Kdyby tam nebyla ta jedna chyba, měl jste zlato. Mrzí vás to?

To už mohlo být několikrát, tohle určitě nemrzí. Kdybych byl čtvrtý, tak možná. Ale třetí místo je nádherný výsledek.

Čím to je, že jste svých životních výsledků dosáhl až v letošní sezóně? Třetí místo ve Světovém poháru, teď třetí na mistrovství světa ...

V letní přípravě se všechno skvěle sešlo, neměl jsem žádné zranění, pořádně jsme trénovali. Poprvé se to projevilo už v Östersundu, kdy jsem byl taky na bedně. Potom se mi kvůli špatné střelbě tolik nedařilo. Až zase tady a jsem za to moc rád.

Biatlonista Soukup získal na MS bronz ve vytrvalostním závodu

Číst článek

Jako medailista z mistrovství světa máte jistý start v nedělním závodu s hromadným startem. Nejel byste ho nejraději hned, když jste v euforii?

Ne, teď se mi všechno klepe, to už bych asi nic netrefil ani neodjel. Díky medaili si teď ten závod užiju, těším se na to.

Do štafety budete mít dva dny volna. Vejde se tam nějaká oslava?

Něco malého asi jo, ale čekají nás štafety, ve kterých budeme chtít udělat zase co nejlepší výsledek, takže nic nesmíme přehánět.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme