Jsem ve formě, vzkazuje 42letý laufař Řezáč. Trénuje na kolečkových lyžích

Nejlepší český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč už je v plné přípravě na příští sezonu. V letních měsících se věnuje především tréninku na kolečkových lyžích, a přestože třeba reprezentační A tým už má za sebou soustředění v lyžařském tunelu v Německu, Řezáč se zatím za sněhem nehrne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžecké lyžování (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Stux, Fotobanka Pixabay

„Jednou jsem byl jezdit v tunelu v Oberhofu a moc mě to neoslovilo. Raději budu na čerstvém vzduchu jezdit na kolečkových lyžích,“ vysvětluje Stanislav Řezáč a pro fanoušky má dobré zprávy:

„Nejsem nejmladší, ale cítím se v dobré formě. Teď jsem byl týden trénovat v rakouských Alpách, měl jsem tam pár výjezdů a forma nebyla tak špatná,“ říká závodník Silvini Madshus teamu ve 42 letech, kdy už je většina lyžařů ve sportovním důchodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč cítí formu a i ve 42 letech se připravuje na příští laufařskou sezonu. Mluvil s ním David Nyč

Jenže Řezáč se ani s přibývajícími roky nehorší, stále prohání konkurenci, a tak nemá důvod přemýšlet o konci kariéry.

Ale i jako laufař se musí čím dál více přizpůsobovat a trénink v jeho případě už není jen o vytrvalosti.

„Jezdíme laufy, ale člověk musí být rychlý i na prvních pět kilometrů, jinak mu ujede vlak a už ho nedojede,“ dodává Stanislav Řezáč, pro kterého je vrcholem příští sezony legendární švédský Vassaloppet.

Simona Bartošová, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme