Jsem ve formě, vzkazuje 42letý laufař Řezáč. Trénuje na kolečkových lyžích

Nejlepší český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč už je v plné přípravě na příští sezonu. V letních měsících se věnuje především tréninku na kolečkových lyžích, a přestože třeba reprezentační A tým už má za sebou soustředění v lyžařském tunelu v Německu, Řezáč se zatím za sněhem nehrne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžecké lyžování (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Stux, Fotobanka Pixabay

„Jednou jsem byl jezdit v tunelu v Oberhofu a moc mě to neoslovilo. Raději budu na čerstvém vzduchu jezdit na kolečkových lyžích,“ vysvětluje Stanislav Řezáč a pro fanoušky má dobré zprávy:

„Nejsem nejmladší, ale cítím se v dobré formě. Teď jsem byl týden trénovat v rakouských Alpách, měl jsem tam pár výjezdů a forma nebyla tak špatná,“ říká závodník Silvini Madshus teamu ve 42 letech, kdy už je většina lyžařů ve sportovním důchodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč cítí formu a i ve 42 letech se připravuje na příští laufařskou sezonu. Mluvil s ním David Nyč

Jenže Řezáč se ani s přibývajícími roky nehorší, stále prohání konkurenci, a tak nemá důvod přemýšlet o konci kariéry.

Ale i jako laufař se musí čím dál více přizpůsobovat a trénink v jeho případě už není jen o vytrvalosti.

„Jezdíme laufy, ale člověk musí být rychlý i na prvních pět kilometrů, jinak mu ujede vlak a už ho nedojede,“ dodává Stanislav Řezáč, pro kterého je vrcholem příští sezony legendární švédský Vassaloppet.

Simona Bartošová, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme