Kanaďan Guay se stal mistrem světa ve sjezdu, Bank 21.

Mistrovství světa v alpském lyžování v německém Garmisch-Partenkirchenu má dalšího nečekaného vítěze. Sjezd mužů vyhrál na náročné sjezdovce Kandahar Kanaďan Eric Guay. V královské disciplíně šampionátu porazil o 32 setin sekundy švýcarského veterána Didiera Cuche, třetí skončil Ital Christof Innerhofer. Ondřej Bank obsadil 21. místo.

Kanaďan Erik Guay, nový mistr světa ve sjezdu

Kanaďan Erik Guay, nový mistr světa ve sjezdu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Kanadský lyžař, který nedokončil středeční superobří slalom, získal vůbec první medaili z velké akce a navázal na úspěch svého krajana Johna Kucery. Ten vybojoval zlato ve sjezdu před dvěma lety ve Val d'Isere. Guay rozhodl o svém triumfu především ve druhé části závodu. Šestatřicetiletý Cuche v první části vedl, ale náskok neudržel a získal stříbro.

Už druhou medaili získal v Garmisch-Partenkirchenu Ital Christof Innerhofer. Po zlatu ze super-G má tentokrát bronz, na vítězného Guaye ztratil 76 setin sekundy.

00:00 / 00:00

Ondřej Bank po sjezdu v rozhovoru s Janem Kalibou

Ondřej Bank skončil jednadvacátý se ztrátou 3,36 sekundy a trochu doplatil na vysoké startovní číslo 35. Většina trati byla sice i přes teplé počasí zmrzlá, ale na spodní pasáž už dopadalo slunce. Ve stínu bylo sice 'jen' osm stupňů, na slunci se ale teplota pohybovala dokonce kolem dvaceti.

"Udělal jsem chybu nahoře, proto to nebylo tak dobrý, jako v trénincích. A trať se dneska hodně rozbíjela," zhodnotil stručně svůj výkon Ondřej Bank. Další Čech Martin Vráblík sjezd nedokončil.

Závod nevyšel Američanu Bodemu Millerovi, který skončil až patnáctý se ztrátou 2,42 sekundy. Spokojený se sedmým místem nebyl ani Rakušan Michael Walchhofer, který absolvoval svůj poslední sjezd na mistrovství světa v kariéře.

Výsledky sjezdu mužů:

1. Guay (Kan.) 1:58,41, 2. Cuche (Švýc.) -0,32, 3. Innerhofer (It.) -0,76, 4. Baumann (Rak.) -1,10, 5. Svindal (Nor.) -1,42, 6. Šporn (Slovin.) -1,84, 7. Walchhofer (Rak.) -1,87, 8. Clarey (Fr.) -1,94, 9. Feuz -2,06, 10. Hoffmann (oba Švýc.) -2,07 ... 21. Bank -3,36, Vráblík nedokončil