Kazaši jsou čistí. Biatlonisté po policejním zásahu prošli dopingovou kontrolou

Biatlonová výprava Kazachstánu na mistrovství světa bez problémů prošla testy na doping. Vzorky museli závodníci odevzdat poté, co u nich rakouská policie před týdnem provedla razii jako následek nálezu krabice s podezřelým lékařským materiálem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon (ilustrační foto) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Rakouská antidopingová agentura provedla v akreditované laboratoři v Seibersdorfu testy na vzorcích moči a krve kazašských biatlonistů, všechny byly negativní,“ uvedla Mezinárodní biatlonová unie v prohlášení na svých internetových stránkách.

Testům se Kazaši museli podrobit poté, co k nim minulou středu, den před zahájením mistrovství světa, vtrhla policie a zajistila léky a další lékařský materiál.

„Vzorky byly testovány na všechny látky ze seznamu zakázaných WADA, včetně EPO (erytropoetinu) a lidského růstového hormonu,“ dodává IBU v prohlášení s tím, že aktuálně nehrozí nikomu z reprezentace žádný postih. Přijít ale mohou v závislosti na výsledcích vyšetřování rakouské policie.

Podezření na výpravu padlo po nálezu ohořelé krabice, ve které podle policie byly injekční stříkačky, infuze a ampule, a také ručně psané zápisky, jež ukazovaly na porušení antidopingových pravidel a vedly právě k reprezentaci Kazachstánu.

K razii u týmu Kazachstánu došlo ve stejný den, kdy výkonný výbor IBU rozhodl o odebrání mistrovství světa 2021 Ťumeni kvůli státem organizovanému dopingu v Rusku.

Do dnešního vytrvalostního závodu odstartují tři Kazaši, zatím nejlepším výsledkem výpravu v Hochfilzenu je 21. místo Galiny Višňěvské ze včerejšího klání žen.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme