Klasickou patnáctku v Novém Městě vyhrála Björgenová

Norka Marit Björgenová vyhrála závod Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. V cíli závodu na 15km klasicky byla rychleji než její největší soupeřky - Polka Justyna Kowalczyková a krajanka Therese Johaugová.

Marit Björgenová - hvězda na lyžařském nebi

Marit Björgenová - hvězda na lyžařském nebi | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Už po prvním z pětikilometrových okruhů se právě tato trojice oddělila od startovního pole, kterému ujela ve sjezdu na stadion. Od té doby se závodnice střídaly ve vedení, časem se Kowalczyková s Bjoergenovou odpoutaly. Do cílové rovinky dojely těsně za sebou, rychlejší byla v posledních metrech Bjoergenová.

Ivana Janečková získala body za 27, místo, Eva Nývltová byla devět pozic zpět.

Ženy - 15 km klasicky s hromadným startem:
1. Björgenová (Nor.) 39:20,3, 2. Kowalczyková (Pol.) -4,0, 3. Johaugová -14,3, 4. Skofterudová (obě Nor.) -1:13,7, 5. Išidaová (Jap.) -1:15,8, 6. Kallaová (Švéd.) -1:26,0, 7. Jacobsenová -1:26,7, 8. Wengová (obě Nor.) -1:28,9, 9. Saarinenová (Fin.) -1:37,7, 10. Iksanovová (Rus.) -1:56,2, ...27. Janečková -3:34,1, 36. Nývltová -3:57,9, 51. Chrástková (všechny ČR) -6:16,9.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít