Kofler zůstal suverénem, Koudelka skončil v Norsku 12.

Ani problémy se silným větrem a následné posouvání nájezdového okna nezměnilo nic na zažitém koloritu úvodu letošního Světového poháru ve skocích na lyžích. I třetí závod totiž ovládl Rakušan Andreas Kofler. Nejlepším z českých reprezentantů byl v Lillehameru 12. Roman Koudelka, bodovali také 20. Jakub Janda a 21. Lukáš Hlava.

Rakouský skokan na lyžích Andreas Kofler

Rakouský skokan na lyžích Andreas Kofler | Zdroj: ČTK

Průběžné pořadí po prvním kole bylo hodně senzační - vedl Slovinec Tepeš před Italem Morassim, ale bylo z velké části dané povětrnostními podmínami. Ani jeden ze závodníků, kteří obvykle nefigurují v popředí výsledkové listiny, ale své umístění neudržel. Morassi skončil osmý, Tepeš o jednu příčku za ním.

Na větru hodně vydělali také Němec Freund a Nor Bardal, kteří měli oproti ostatním výborné podmínky (Freund při prvním a Bardal při druhém skoku) a obsadili celkově dělené druhé místo. Zvítězil znovu Andreas Kofler, jenž dolétl na 125,5 a 129 metrů.

Z české čtveřice bodovali tři závodníci. Nejlépe na tom byl dvanáctý Roman Koudelka, který je tak v průběžném hodnocení Světového poháru sedmý, Jakub Janda s Lukášem Hlavou se seřadili na 20. a 21. příčce. Jan Matura obsadil 41. pozici.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít