Kolize dvou velkých akcí běžeckého lyžování není ničím výjimečným

Jizerská padesátka versus Světový pohár ve sprintu v Liberci. Takové dilema řešili o víkendu ti, kteří mají rádi běh na lyžích. Jisté je jen to, že lyžování jako takovému to nepomohlo. K podobné kolizi ale dojde i na začátku března. Tentokrát půjde dokonce o mistrovství světa a nejslavnější dálkový běh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer (v modrém) na trati Jizerské padesátky | Zdroj: ČTK

„Nespokojení byli i běžci ze Světového poháru. Došlo jim, že těm necelých pěti tisícovkám startujících na Jizerské padesátce a jejich rodinným příslušníkům nemohou konkurovat. Nakonec zachraňovali, hlavně v sobotu, diváckou kulisu v Liberci Poláci, kteří přijeli fandit Justyně Kowalczykové,“ říká Tomáš Kohout ze sportovní redakce Radiožurnálu.

Světový pohár v Liberci asi na termínovou kolizi doplatil víc. Ale jaká byla vlastně příčina kolize? Michal Lamplot, který pracuje v Mezinárodní lyžařské federaci a má tam na starost právě Světové poháry v běhu na lyžích, souhlasí s tím, že zima má na všechny akce prostě jen málo víkendů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolize termínů v běžeckém lyžování přijde i na začátku března

„Letos máme 15 víkendů světového poháru a máme volné jen dva víkendy, takže z tohoto pohledu je velmi těžké najít termín pro Světový pohár. Důvodem je i to, že závody FIS Marathon Cupu mají své pevné a historicky dané místo v kalendáři. Jizerská padesátka se jezdí tradičně druhou neděli v lednu,“ vysvětluje Michal Lamplot.

Tradiční Vasaloppet má zase tradiční termín první víkend v březnu a v jeho případě letos dojde ke kolizi s padesátkou na mistrovství světa ve Val di Fiemme.

Domluvit jiný termín nešlo

„Co se týče konkrétního případu Liberce, tak tam opravdu jiná možnost nebyla. A to z důvodu, že minulý víkend skončilo Tour de Ski,“ říká Michal Lamplot a pokračuje.

„Většina distančních závodníků si vzala volno a první závod po Tour de Ski je tradičně vyhrazen sprinterům, kteří mají jednu z posledních možností kvalifikovat se na mistrovství světa, a to byl i případ Liberce. Mezinárodní lyžařská federace dala sprinty do Liberce kvůli kvalitním tratím i dobré organizaci.“

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme