Koudelka si připadal jak v rakvi s šesti promile v žíle

V Harrachově začne v 17 hodin první kolo závodu Světového poháru ve skocích na lyžích. Zasáhne do něj šest českých reprezentantů. Nejlepší Čech podle dosavadních výsledků v nové sezóně, Roman Koudelka, bude ale na můstku chybět. Po večerejším pádu v tréninku totiž leží v liberecké nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka v nemocnici | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

"Vypadá docela dobře, jako kdyby se mu skoro nic nestalo," tvrdil ve vysílání reportér Tomáš Kohout, který byl za ním v nemocnici. Koudelka spal v noci jen dvě a půl hodiny, poté se budil, a to také kvůli ortopedickému límci kolem krku.

"Myslel jsem, že budu hodně potlučený, ale to se neprokázalo. Večer jsem si myslel, že mě srazilo auto, ale ráno to bylo dobré," tvrdil sám Koudelka a dnešní závod tak bude sledovat jen v televizi a na internetu. Přesto tvrdil: "Depresím nepropadám."

Přehrát

00:00 / 00:00

Za Romanem Koudelkou byl v nemocnici reportér Tomáš Kohout

Ze samotného pádu si Koudelka pamatuje úplně vše, kromě toho, proč mu vázání vypadlo. Po pádu se pak necítil příliš dobře: "Zkusil jsem vstát, ale došlo mi, že moc dobrý nápad to nebyl, protože se mi zamotala hlava a švihl jsem sebou o zem. Připadal jsem si, jako kdybych měl šest promile v žíle."

Přesto přišla Koudelkovi nejhorší jiná chvíle a to ta, kdy ho saně za sněžným skútrem odvážely z můstku.

"Bylo to depresivní, protože jak jsem byl přikrytý v budce, tak mi to připadalo jak v rakvi. Tak jsem poprosil, jestli by to mohli nechat (záchranáři) otevřené, že by to pro mě bylo lepší," smál se skokan na lyžích Roman Koudelka.

Přesto by chtěl co nejdříve opět znovu skákat. "Když by nebyly žádné negativní zprávy, tak nevidím důvod, proč bych si nemohl jít v neděli skočit," tvrdil Koudelka a myslel tím druhý individuální závod na harrachovském můstku o tomto víkendu.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme