Koudelkův hrůzostrašný pád v Harrachově způsobilo vázání

Závody Světového poháru ve skocích na lyžích v Harrachově budou asi bez Romana Koudelky. Ten dnešní tedy rozhodně, protože momentálně nejlepší český skokan se možná právě teď probouzí v liberecké nemocnici. Skončil v ní po ohavně vypadajícím pádu v tréninku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka padá ve druhém kole tréninku v Harrachově

Roman Koudelka padá ve druhém kole tréninku v Harrachově | Zdroj: ČTK

Roman Koudelka sebou třískl o tvrdý dopad harrachovského můstku a nekontrolovaně po něm klouzal asi třicet metrů. Nic si nezlomil, ale pořádně si pomlátil hlavu a krk.

„Měl podkožní hematom na čele. Náraz byl opravdu velký, protože mu i praskla helma,“ říká lékařka závodu Olga Škodová. Koudelka se totiž zřítil těsně před přistáním. Byl zhruba metr nad zemí, ale letěl asi stokilometrovou rychlostí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tréninky v Harrachově poznamenal Koudelkův pád

„Skokan nestačí reagovat, zpevnit tělo, ani se připravit na pád. Je to v jednom momentu, stejně jako když potkáte motorkáře, jak z motorky nekontrolovaně vylítne,“ popisoval reprezentační trenér David Jiroutek.

Možná, ale to jsou jen dohady, mohl udělat Koudelka něco lépe už před skokem. Je možné, že si nezajistil dobře část vázání a ta mu pak od paty ulétla a z tyčky u paty se vyvlékl jistící kolík. Nikdo nechtěl domýšlet, co by se stalo, kdyby se mu to přihodilo hned po odrazu. Takhle prý Koudelka ještě po pádu vtipkoval.

„První slova směřovala na servismana a říkal, že je to v pr… z golfu nic nebude. Chodí spolu totiž hrát. Takže při vědomí byl.“

Janda: skoky jsou holt nebezpečné

Lékaři měli podezření na pohmoždění krční páteře a otřes mozku, později vyloučili skryté krvácení. To ale jeho reprezentační kolegové při kvalifikaci netušili. „Nevypadalo to pěkně, není to moc dobrý, no,“ říkal Jakub Janda.

„ Nálada v týmu se rázem změní a nic se s tím nedá dělat. Holt je to nebezpečný sport a během zimy i léta pár takových pádů je. Nikdo neví, koho to zrovna potká,“ prohlásil Jakub Janda. Na rozdíl od Romana Koudelky dnes skákat bude, v kvalifikaci skončil šestý a do závodu ho doprovodí dalších pět českých reprezentantů.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme