Koukal 8. ve sprintu Světového poháru

Lyžař Martin Koukal zajel v této sezóně první slušný výsledek. Po té, co se mu nedařilo o uplynukých víkendech na severu Evropy dnes dojel osmý ve sprintu v německém Düsseldorfu. Je to skok o 62 míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Koukal | Foto: Skimagazin

Čím to je, že se týden po propadáku ve Finsku Martin Koukal probojoval až do semifinále? Jak je možné, že po 70.té místě najedou obsadí osmé? Martin Koukal nabízí toto vysvětlení.

„Forma nebo výkonnost tam byla a nějakým způsobem jsem to nebyl schopný prodat v těch závodech. Třeba v Kuusamu jsme se s Bárou potýkali s rychlostí lyží. To je prostě náš interní problém," uvažuje Koukal.

Bára není žádná Koukalova slečna, ale jeho servisman a trenér Jan Baranyk. Vliv na Martina Koukala prý mělo i volno doma s rodinou. S takovými začátky sezóny, jako byl ten letošní se asi smířil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koukal 8. ve sprintu Světového poháru

„Stává se mi to téměř pravidelně na tom severu a nevím proč, ale zas na druhou stranu, závod je nejlepší trénink, takže určitě nelituji těch startů co jsem tam jel. Myslím si, že mi to pomohlo abych se naladil do formy a abych předvedl ten výsledek, co jsem předvedl teď," sálala i na tu dálku 7mi set kilometrů z Martina Koukala spokojenost.

I proto, že se do semifinále dostal jako šťastný poražený. A to ještě o pouhou jednu desetinu sekundy. „Samozřejmě to pomůže, ale myslím si že i v semifinále jsem ukázal, že jsem na to měl. Vidím rezervy, které mám, protože se mi vůbec nedaří starty,"uvědomuje si Martin.

Na trati je málo místa

Což by nemusel být za normálních okolností problém. Ve sprintu už to ale není ideální a v městském už teprve ne. „Když člověk tady na té trati, konkrétně v Düsseldorfu odstartuje šestý, tak se hodně špatně předjíždí, moc těch míst není."

Nelze se tomu divit. V Düsseldorfu se závodí na břehu Rýny, na sněhu vyrobeném na protější straně ve sneehalle. Trať není moc široká a obecně jde asi o nejošklivější okolí ze seriálu Světového poháru. Martin Koukal se s tím ale vyrovnal.

„Je to rychlá trať a když se tady s tím člověk srovná, tak si myslím, že závody jsou tady docela hezké. Samozřejmě kdybych to měl říct, tak tahle trať nené zrovna ideální na šestičlenný čtvrtfinále," říká Koukal.

I s tím se ale musí vypořádat. A jde v podstatě i o trénink na týmový sprint. Ten podjede Martin Koukal s Dušanem Kožíškem.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme