Koukal vyhrál dálkový závod v běhu na lyžích Finlandia Hiihto

Český běžec na lyžích Martin Koukal vyhrál dálkový závod FIS Marathon Cupu Finlandia Hiihto na padesát kilometrů klasicky. Pro Koukala je to první vítězství v seriálu dálkových běhů. Další z Čechů Stanislav Řezáč skončil ve Finsku pátý a nadále vede průběžné pořadí seriálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Martin Koukal po dojezdu olympijského týmového sprintu | Foto: ČRo

„I v té klasice to jde. Nenamažeš, nemusíš hýbat nohama a pak to jde i těma rukama. Na rovině jsem se cítil silný a dobře. Do kopce se víc dře, ale na rovinách a z kopce si odpočineš,“ uvedl Koukal v tiskové zprávě.

Po dvou posledních zatáčkách vyjel Koukal, který se držel v přední šestičlenné skupině, zezadu z háku, zalehl a za chvíli měl třicet metrů náskok. Pochvaloval si fantasticky připravené lyže a na posledních dvou stech metrech zabojoval o celkový triumf.

Český běžec na lyžích, který dal v letošní sezoně před běžeckou reprezentací a Světovým pohárem přednost právě dálkovým závodů, tak vylepšil své dosud nejlepší umístění, kterým byla třetí příčka ve francouzském závodu La Transjurassienne.

V průběžném pořadí se Martin Koukal posunul na čtvrtou příčku, do konce seriálu zbývá odjet ještě tři závody. Hned ten následující, slavný Vasův běh ve Švédsku, ale Koukal vynechá.

Finlandia Hiihto, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém běhu na lyžích (50 km klasicky):

Muži: 1. Koukal (ČR) 2:22:21, 2. Bonaldi, 3. Cattaneo, 4. Kostner (všichni It.) všichni -2, 5. Řezáč (ČR), 6. Lampinen (Fin.) oba -4.

Pořadí FIS Marathon Cupu (po 7 z 10 závodů): 1. Řezáč 345 b., 2. J. Aukland (Nor.) 256, 3. Johnsson (Švéd.) 235, 4. Koukal 226, ...20. Novák (ČR) 74.

Ženy: 1. Ševčenková (Ukr.) 2:35:39, 2. Mannimaová (Est.) -2:26, 3. Santerová (It.) -4:44.

Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 7 z 10 závodů): 1. Santerová 381, 2. Nyströmová 365, 3. J. Hanssonová (obě Švéd.) 332, ...12. Moravcová (ČR) 56.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme