Koukalová: Cítím se jako po pěti pivech. A Davidová je skvělá, ještě o ní uslyšíme

České biatlonistky mají za sebou první závod na Světovém poháru v Ruhpoldingu. Ve štafetách obsadily šesté místo, a mohlo být i veseleji, kdyby debutantka Markéta Davidová nemusela na trestné kolo. V závěru se ale skvěle předvedla Gabriela Koukalová, úspěšně stahovala ztrátu na soupeřky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová bojovala až do cíle. Páté místo jí uniklo o dvě desetiny

Gabriela Koukalová bojovala až do cíle. Páté místo jí uniklo o dvě desetiny | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Připadám si jak po pěti pivech. Vzhledem k tomu náskoku, který si Němky a Norky odvezly, tak jsem se snažila tak dotahovat, že došlo ke kyslíkovému deficitu. Za cílem jsem nevěděla, čí jsem,“ řekla v cíli finišmanka české štafety Gabriela Koukalová.

V cíli jste padla únavou, takže jste se v závěru vydala úplně na maximum?

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Koukalová se v cíli cítila jako po pěti pivech, po dojezdu s ní mluvil David Nyč

„Rozhodně. Viděla jsem Italku kousek před sebou. Po odjezdu ze střelnice jsem si říkala, že je to přes půl minuty, že to nemám šanci dojet. Ale v posledním kopci jí došly síly. A já se snažila kvůli divákům a holkám bojovat. Mrzí mě, že cílová rovinka neměla o 10 metrů víc, protože páté místo bylo nadosah.

Je z toho šesté místo, o kterém se říká, že je to hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Jak to hodnotíte?

Můžeme to brát pozitivně. Měly jsme novou členku štafety. Markéta navzdory jedné chybě odvedla velmi solidní práci. Je to mladá krev, velmi talentovaná závodnice a věřím, že o ní určitě ještě uslyšíme.

Markéta Davidová vypadala po konci svého úseku trošku smutně. Co jí řeknete, až ji uvidíte?

Měly bychom se držet všech pozitivních stránek, kterých na výkonu bylo dost. Nemyslím si, že je tu někdo, kdo by se na ní nějak zlobil.

Vzpomínám si, když jsme tu závodily s Verčou Vítkovou, byl to jeden z prvních startů na svěťáku. Pamatuju si, jak jsem celou noc předtím nespala, protože jsem byla nervózní. Markéta na tom asi nebyla jinak. Je skvělá a musí se to brát pozitivně.

Vyčerpaná Gabriela Koukalová v cíli | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme