Koukalová má další medaili. Ve stíhacím závodu získala bronz

Český biatlon slaví další medaili z mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Gabriela Koukalová si dojela pro bronzovou medaili ve stíhacím závodu na deset kilometrů. Závod vyhrála Němka Laura Dahlmeierová, na kterou česká reprezentantka ztratila bezmála sedmnáct sekund. Eva Puskarčíkova s Lucií Charvátovou doběhly ve čtvrté desítce.

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela Koukalová vyrazila po včerejším triumfu ve sprintu do nedělní stíhačky z prvního místa, jenže první střelecká položka se pro ní stala noční můrou. V pušce se jí zasekl náboj a po dvou trestných kolech byla až třináctá se ztrátou 42 sekund na čelo.

„Udělala jsem zbytečnou chybu. Byla jsem moc zbrklá. Moc rychle jsem přebila náboj a předchozí nevyhodila, takže se mi střetly v komoře,“ litovala rodačka z Jablonce. Z následujících třech položek ale minula jen jeden terč a navíc skvěle běžela. Při závěrečné poloze jí navíc pomohla chybující Finka Mäkäräinenová.

00:00 / 00:00

Biatlonistka Gabriela Koukalová po bronzu ze stíhačky

Koukalová se naopak posunula na třetí pozici a dojela pro první český bronz v historii ve stíhacím závodě na mistrovství světa. „Jsem překvapená, že ten comeback vyšel, protože po první střelbě mi bylo jasné, že jsem se rozloučila s medailovým umístěním,“ dodala vítězka včerejšího sprintu.

Evu Puskarčíkovou odsunulo pět chyb až na 31. místo, Lucie Charvátová doběhla se čtyřmi chybami o další tři místa zpět.

Závod po jedné chybě na první střelecké položce vyhrála Němka Laura Dahlmeierová, která startovala o čtyři vteřiny za Koukalovou a obhájila ve stíhačce zlato z loňského MS v Oslu. Obrovský skok kupředu pak učinila Darja Domračevová.

Běloruska přitom stanula na pódiu jen čtyři měsíce po porodu dcery, kterou má s norskou biatlonovou hvězdou Olem Einarem Björndalenem.

V 15:00 se vydají do stíhacího závodu muži, Ondřej Moravec z nadějné páté pozice.

Mistrovství světa v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko), stíhací závod žen na 10km:

1. Dahlmeierová (Něm.) 28:02,3 (1 trest. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -11,6 (0), 3. Koukalová (ČR) -16,6 (3), 4. Starychová (Rus.) -35,9 (0), 5. Braisazová -36,1 (1), 6. Dorinová Habertová (obě Fr.) -36,3 (3), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -37,2 (1), 8. Merkušynová (Ukr.) -48,5 (0), 9. Aymonierová (Fr.) -57,7 (2), 10. Wiererová (It.) -1:02,9 (3), ...31. Puskarčíková -2:06,1 (5), 34. Charvátová (obě ČR) -2:12,0 (4).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 783, 2. Koukalová 760, 3. Mäkäräinenová 702, 4. Dorinová Habertová 674, 5. Wiererová 517, 6. Chevalierová (Fr.) 471, ...10. Puskarčíková 437, 22. Vítková 249, 50. Charvátová 77, 80. Davidová (ČR) 13.

ČTK, Jan Suchan, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít